בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
משפט ופלילים 
משפט זדורוב: הפרקליטות לא תתנגד למתן עדות נוספת על הסכין ששימשה לרצח 

משפט זדורוב: הפרקליטות לא תתנגד למתן עדות נוספת על הסכין ששימשה לרצח

 
משפט ופלילים |
 

פרקליטות המדינה הודיעה כי ללא תתנגד לבקשתו של רומן זדורוב להשמיע בבית המשפט את עמדתו של מנהל המכון לרפואה משפטית בעניין להב הסכין שבאמצעותו נרצחה תאיר ראדה. על פי הפרקליטות, היא מסכימה לכך כדי שהצדק ייצא לאור, זאת למרות שהיא סבורה כי אין עילה משפטית לאפשר לד"ר חן קוגל להעיד שוב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הפרקליטות לא תתנגד לבקשתו להציג עדויות נוספות. זדורוב
 הפרקליטות לא תתנגד לבקשתו להציג עדויות נוספות. זדורוב   צילום: רעות מישור 
 
 

פרקליטות המדינה הודיעה היום (שלישי) לבית המשפט העליון, כי היא לא תתנגד לבקשתו של רומן זדורוב להשמיע בבית המשפו את עמדתו של מנהל המכון לרפואה משפטית בעניין להב הסכין באמצעותו נרצחה תאיר ראדה. מהפרקליטות נמסר כי היא הסכימה לכך "למען מראית פני הצדק".

 

הודעת המדינה נמסרה בתגובה לבקשתו של זדורוב להציג ראיות נוספות בערעור שהגיש על פסק הדין של בית המשפט המחוזי בנצרת, שהרשיעו בשנית ברצח ראדה ז"ל. במסגרת הערעור השני, ביקש זדורוב לקבל כראיה את תצהירו של מנהל מכון לרפואה משפטית ד"ר חן קוגל בבית הדין לעבודה, ואת חקירתו על תצהיר זה. זאת בהמשך כאמור לבקשתו לאפשר לד"ר קוגל להעיד בנושא להב הסכין ששימשה לרצח.

 

בתגובת המדינה נמנים שורה של סיבות מדוע אין עילה משפטית לכך שד"ר קוגל יעיד מחדש בנושא, בהם העובדה שאין מדובר בראיה חדשה שלא ניתן היה להציג קודם לכן בהליך (ד"ר קוגל כבר העיד במשפט).

 

כמו כן, טוענת הפרקליטות שעדותו ממילא לא צפויה להשפיע על תוצאת פסק הדין, מכיוון שבית המשפט המחוזי קבע כי סוג הסכין בה נרצחה המנוחה אינה משנה משמעותית לעניין ההרשעה. למרות זאת, נאמר בתגובת המדינה: "לפנים משורת הדין, הרי שאם בית המשפט הנכבד ימצא לכך הצדקה, המשיבה לא תתנגד לכך שעדותו של ד"ר קוגל בעניין תישמע בבית המשפט".

 

הפרקליטות סייגה את הסכמתה בכפוף לכך שהדיון יוחזר לבית המשפט המחוזי בנצרת, להרכב אשר דן בעניין ומכיר את התיק על כך צדדיו. עוד נמסר מהפרקליטות כי "עמדתה של המשיבה כפופה לכך שתישמר זכותה, ככל שתמצא בכך צורך לשם בירור הסוגיה, להביא ראיות מטעמה בסוגיה נשוא המחלוקת".

 

בעמדת המדינה מודגש, כי "אין בכוונתה להגיב להשערות פוגעניות וחסרות שחר לגבי התנהלות המדינה בהליכים השונים. טענות כאילו גורמים מטעם המדינה שיבשו הליכי משפט או ניסו להדיח עד, או כאילו המדינה מנסה 'להסתיר' מבית המשפט את עמדת ד"ר קוגל, הן מופרכות על פניהן".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by