בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרי מרצ התפטרו מהממשלה 

שרי מרצ התפטרו מהממשלה

 
 
חדשות נענע 

הגישו את מכתבי ההתפטרות הערב לראש הממשלה; שריד: "אנחנו לא רוצים יותר להיות חלק מהמשבר הזה"; ראש הממשלה מביע צער על ההתפטרות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שרי מרצ הגישו הערב (רביעי) את התפטרותם לראש הממשלה, אהוד ברק, בביתו שבכוכב יאיר. שלושת השרים: יוסי שריד, רן כהן, וחיים אורון נועדו במשך שעה עם ראש הממשלה, אשר לא ניסה לשכנע אותם לחזור בהם מהתפטרותם.

סמוך לביתו של ראש הממשלה הפגינו 20 מתומכי מרצ, וקראו לשרים לא להתפטר. למרות ההתפטרות מדגישים במר``צ כי הסיעה מתכוונת להשאר בקואליציה, ולתמוך בממשלה מבחוץ.

בהודעה שהוציא הערב ראש הממשלה, אהוד ברק, הוא מצר על התפטרותה של מרצ ומדגיש כי הוא ממשיך לראות במרצ שותפה טבעית.

מגלי צה``ל נמסר כי יושב ראש ש``ס, השר אלי ישי, עדכן הערב את הרב עובדיה יוסף בהתפתחויות. מחר תתכנס מועצת חכמי התורה של ש``ס ותחליט, ככל הנראה, על חזרת שרי ש``ס לממשלה בעקבות התפטרות שרי מרצ. הלילה (רביעי) יתחדשו המגעים בין ישראל אחת לש``ס.
 
 

שריד: אנחנו לא חלק מהמשבר

"אנחנו לא רוצים יותר להיות חלק מהמשבר הזה. לא התחלנו אותו, לא ליבינו אותו אבל מצד שני אנחנו לא יכולים לקחת אחריות על התמוטטות הממשלה", אמר שריד הערב (רביעי) לאחר החלטת הסיעה על ההתפטרות. מחר תתכנס הנהלת מרצ כדי לאשר את החלטת הסיעה.

"החלטנו לאפשר לראש הממשלה לשקול את האפשרות שש"ס תחזור לממשלה לפי התנאים שלה", אמר ח"כ רן כהן לחדשות ערוץ 2, "אם ש"ס נחושה לצאת מהממשלה, תתגלה האמת - מיהו המכשול. עדיף בעיני ממשלה צרה ללא ש"ס. נפקיד את מכתבי ההתפטרות, ונראה את האמת של ש"ס".

כהן טען הבוקר כי "האשמה במשבר מונחת אך ורק על כתפי ש"ס".
 

ביקורת במרצ על שרי ישראל אחת

סיעת מרצ הודיעה כבר שלשום (שני) על כוונתה להתפטר ולתמוך בממשלה מבחוץ, וזאת כדי לשמור על שלמות הקואליציה של ברק.

יו"ר מרצ יוסי שריד, תקף הבוקר את שרי ישראל אחת, שמאשימים אותו בהתעקשות במשא ומתן עם ש"ס. בצהרים אמר שריד לחברי הכנסת של ש"ס "לא אתפטר, כדי לא לגרום לכם נחת רוח". בהמשך הוציא הודעה האומרת כי "הדברים היו מענה מתגרה לקריאת ביניים מתגרה".

"הסכמתי לעשות הרבה ויתורים", אמר שריד, "אפשרתי לשרים הנכבדים לנהל משא ומתן ארוך, לעתים מאחורי גבי ולא התערבתי כלל. עכשיו רוצים להחזיר אותי למשבצת הראשונה, כאילו לא הלכתי לקראת ש"ס יותר ממחצית הדרך, וכאילו לא התאפקתי מול כל הגידופים שנשפכו עלי ועל משפחתי".

שריד אמר כי המשבר הארוך מעייף אותו ופוגם בתפקודו כשר החינוך שהוא תפקיד חשוב מאוד, לדבריו. שריד הוסיף כי במקום לקחת אחריות על המשא ומתן הכושל, שרי ישראל אחת מגלגלים עליו את האחריות כי זה יותר קל ויותר נוח.

השר אליהו סויסה מש"ס שהגיש אמש את התפטרותו, אומר כי היה שלם עם צעד זה כבר מאז שש"ס הצטרפה לממשלה.
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by