בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בארץ 
חומת ההפרדה תישאר בבית הספר בבית שמש 

חומת ההפרדה תישאר בבית הספר בבית שמש

 
בארץ |
 

ההורים זעמו, משרד החינוך דרש צו סגירה, אבל החומה תישאר בינתיים. בית משפט השלום בירושלים דחה את עתירה המדינה לסגירת כיתות בית הספר בבית שמש שהועברו לשימוש מוסד חרדי. לפי השופט, אין בסמכותו לדון בכך. משרד החינוך: צו הסגירה עומד בינו, נעתור לביהמ"ש המחוזי. ראש העיר: זו מחיצה, לא חומה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המחיצה שהוקמה ערב פתיחת שנת הלימודים
 המחיצה שהוקמה ערב פתיחת שנת הלימודים   צילום: חדשות 10 
 
 

החומה בבית הספר נשארת, בינתיים: בית משפט השלום בירושלים מחק אחר הצהריים (חמישי) את בקשת משרד החינוך להוציא צו סגירה לכיתות בבית הספר "שפות ותרבויות" בבית שמש שהועברו לשימוש המוסד החרדי "משכנות דעת". השופט גד ארנברג קבע כי אין בסמכות בית המשפט לדון בבקשה והיא צריכה לעבור לדיון בבית המשפט לעניינים מקומיים. בעקבות זאת, גם החומה שנבנתה במקום תישאר במקומה. במשרד החינוך, מנגד, טענו שצו הסגירה נותר בעינו ויעתרו בנושא לבית המשפט המחוזי בירושלים.

 

"באתי למסקנה כי אכן אין לבית משפט זה סמכות עניינית לדון בבקשה זו", כתב ארנברג, סגן נשיא בית משפט השלום בירושלים. "הבעלות במבנה בית הספר והזכות השימוש בו נתונים לעיריית בית שמש. לפיכך, אין למבקשת (משרד החינוך) טענות שמקורן בבעלותה במבנה בית הספר לשפות או בשימוש הנעשה בו".

 

הוא הוסיף: "הטרוניות של המבקשת כלפי המשיבים הינן אפוא בתחום המשפט המינהלי ו/או הציבורי. היינו, טענות בקשר לאי קיום שיתוף המבקשת, טענות בקשר לאי קיום הנחיות משרד החינוך - כל הטענות הללו הינן במישור המינהלי/ציבורי ולא במישור האזרחי. התוצאה היא שאין לבית משפט זה סמכות לדון בבקשה כפי שהוגשה, לפיכך הבקשה נמחקת מחוסר סמכות עניינית".

 

 
מחאת ההורים בבית שמש, השבוע
 מחאת ההורים בבית שמש, השבוע   צילום: חדשות 10 
 

הסערה סביב בית הספר החלה ביום ראשון, יממה לפני פתיחת שנת הלימודים. עיריית בית שמש טענה למצוקת מקום בבית הספר החרדי, וראש העירייה אבוטבול החליט להקצות כיתות לתלמידות במבנה של בית הספר "שפות ותרבויות". לשם כך נבנתה ביום ראשון החומה בבית הספר, שאמורה להפריד בין התלמידים החילונים לילדות החרדיות.

 

במהלך הדיון שהתקיים היום, טען ראש העיר בית שמש, משה אבוטבול: "זה לא חומה ולא בטיח. זו בסך הכול מחיצה שנועדה למנוע זריקת חפצים אחד על השני. ככה לא בונים חומה. צריך לזכור שלא מדובר בילדים שגדלו בשכונה אחת. מביאים תלמידים משכונה אחרת, ומסיעים אותם לתוך שכונה חרדית".

 

הוא הוסיך ותהה: "האם אפשר להמשיך במצב שיש בתי ספר בבית שמש שיש בהם כל-כך הרבה כיתות לימוד למעט תלמידים, ובתי ספר שיש בהם מעט כיתות והרבה תלמידים? דוח של משרד החינוך מצא שחסרות 400 כיתות לימוד למגזר החרדי. גם אם בית המשפט יחליט נגדנו - הילדות האלה לא ייעלמו".

 

בתגובה להחלטה אמרו הערב במשרד החינוך שהם רואים "בהתנהגות הבריונית והבלתי לגיטימית של הרשות המקומית מהלך שיש לעצור אותו באופן מידי. בעקבות הודעת השופט ארנברג כי אין בסמכותו לדון בסוגייה, יעתור המשרד הערב לערכאה המתאימה. משרד החינוך שבים ומבהירים כי צו הסגירה לבית הספר עומד בעינו".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by