בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פלילים ומשפט 
וינשטיין: אין מקום לחקירה פלילית בפרשת "ביביטורס" 

וינשטיין: אין מקום לחקירה פלילית בפרשת "ביביטורס"

 
פלילים ומשפט |
 

היועץ המשפטי לממשלה הודיע כי החליט לסיים את הבדיקה שנערכה בעניין מימון נסיעות ראש הממשלה שנחשפו בתוכנית "המקור" בערוץ 10. "במכלול החומר שנאסף לא נמצא שיש מקום לפתיחה בחקירה", טען והוסיף: "אין סיכוי של ממש שהמשך הבדיקה יובילו לממצאים ברמה הנדרשת להעמדה לדין, בין היתר בשל הזמן הרב שחלף"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בנימין ושרה נתניהו לפני המראתם לארצות הברית, השנה
 בנימין ושרה נתניהו לפני המראתם לארצות הברית, השנה   צילום: אבי אוחיון, לע"מ (ארכיון) 
 
 

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הודיע הערב (חמישי) כי קיבל את עמדת אגף החקירות במשטרה שלא לפתוח בחקירה פלילית נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בפרשת "ביביטורס" שנחשפה לפני שלוש שנים בתוכנית "המקור" בערוץ 10. "במכלול החומר שנאסף, לא נמצא שיש מקום לפתוח בחקירה בחשד לביצוע עבירה פלילית מצדו של נתניהו. על כן החלטתי לסיים את הבדיקה בפרשות אלה", כתב וינשטיין בהחלטתו.

 

הפרשה נחשפה בחודשים מארס-אפריל 2011 בסדרת תחקירים בהם נטען שכחבר כנסת בשנית 1999 ל-2008 קיבל נתניהו מימון מגופים שונים על נסיעותיו שלו ושל בני משפחתו לחו"ל. בין היתר נמצא כי בשני מקרים ב-2006, כשנתניהו שימש ראש האופוזיציה, נדרשו גופים שונים לממן את אותה הנסיעה.

 

בפרקליטות מחוז ירושלים פתחה בבדיקת הטענות ובמקביל פתח גם משרד מבקר המדינה בבחינה נרחבת של נסיעות נתניהו ושרי הממשלה בשנים האחרונות. "בסופו של דבר", כתב וינשטיין, "לאחר בחינת מכלול החומר שנאסף, המליץ בפניי ראש אגף חקירות ומודיעין לסיים את הליך הבדיקה משלא נמצאה תשתית ראייתי לפתיחה בחקירה פלילית. פרקליטות מחוז ירושלים ופרקליט המדינה הצטרפו למסקנת המשטרה והוסיפו כי להערכתם, אין סיכוי של ממש שהמשך בדיקה, ואף חקירה פלילית, יובילו לממצאים ברמה הנדרשת להעמדה לדין, בין היתר, בשל חלוף הזמן הרב מאז התרחשות האירועים המתוארים".

 

היועץ ניסה להסביר מדוע לקח שלוש שנים מפרסם התחקיר בערוץ 10 ועד החלטתו: "הטענות שנטענו נגדו, הן בנוגע למימון טיסותיו לחו"ל, הן בנוגע למימון שהייתו שם, והן בנוגע לאירוע הנוסף - נבדקו. נתבקשו פרטים והבהרות מבא כוחו של נתניהו, נבחנו חומרים שנאספו בעניין במשרד מבקר המדינה. פעולות אלה דרשו זמן, ותוך כדי הבדיקה הועלו טענות חדשות, התבררו עובדות והתקבלו חומרים שהצריכו השלמות והמשך בדיקה".

 
וינשטיין ונתניהו. ראיות סותרות ושינוי גרסאות
 וינשטיין ונתניהו. ראיות סותרות ושינוי גרסאות   צילום: חדשות 10 
 

בהודעת היועמ"ש מתייחסים לשתי נסיעות שהיו במרכז התחקיר בערוץ 10. לפי הפרסום, בשני מקרים ב-2006 בשעה שראש הממשלה בנימין נתניהו כיהן כח"כ, מימנו גופים שונים את אותן שתי נסיעות לחו"ל. בא כוחו של נתניהו, עו"ד דוד שומרון, הסביר כי הכנסת מימנה את הטיסה ללונדון באוגוסט 2006 וארגון הבונדס מימן את הטיסה של שרה נתניהו. עם זאת, טען שומרון, הטיסה של שרה נכתבה גם היא על שמו של ראש הממשלה ומכאן הטעות, ולכן לטענתו לא מדובר במימון כפול אלא באי הבנה. בנוגע לטיסה השנייה לניו יורק חודש לאחר מכן, טען נתניהו כי את שתי החשבוניות הוציא אותו ארגון, שנושא שני שמות שונים ומכאן אי ההבנה.

 

עוד נכתב כי לפי מסמכים שהעביר מבקר המדינה לוינשטיין, ב-2008 העביר איש העסקים דדי גראוכר סכום כסף נכבד לנהגו של נתניהו, בזמן שכיהן כראש האופוזיציה. עלה חשד שהכסף מיועד לנתניהו והעניין נבדק על ידי הפרקליטות והמשטרה. לפי ההודעה הערב, נמצא כי אכן הועבר כסף לידי הנהג בסכום של מאות דולרים בלבד. צויין שגראוכר והנהג נתנו גרסאות שונות וסותרות, אך לא נמצא כי מישהו מהם עבר עבירה פלילית ולא נמצא שנתניהו היה מעורב או מודע לאירוע.

 

עוד צויין שלפי בדיקת המבקר, אודליה כרמון מלשכתו של נתניהו שטיפלה בנסיעותיו העידה שגראוכר מימן את שתי הנסיעות המדוברות של נתניהו, מה שלכאורה שוב הצביע על חשד למימון כפול. כשנחקרה, הכחישה כרמון כי איש העסקים מימן את הנסיעות הללו. גם מגראוכר נגבתה עדות על ידי מבקר המדינה ובה טען תחילה שאיננו זוכר את האירוע, ובהמשך הסביר שהיה מעורב בהזמנת נתניהו, אך לכל היותר שילם על המלון ולא על הטיסות, וקיבל על כך החזר מן הארגון שהזמין את נתניהו והציג אף חשבונית ששלח הארגון בגין החיוב.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by