בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תוכנית חדשה בצה"ל נגד שימוש בסמים 

תוכנית חדשה בצה"ל נגד שימוש בסמים

 
 
חדשות נענע 

הרמטכ"ל אישר לפני שבועיים תוכנית חדשה שעלותה כמיליון שקל ושמטרתה להקטין את מספר החיילים המשתמשים בסמים בעת שירותם הצבאי. מנתונים פנימיים בצה"ל עולה כי 6 אחוז מהחיילים משתמשים בסמים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לראשונה מודים בצה"ל כי חלה עליה במספר החיילים המשתמשים בסמים בעת שירותם הצבאי. תא"ל גיל רגב, סגן ראש אגף כוח אדם בצה"ל חושף הבוקר בעיתון `ידיעות אחרונות` תוכנית חדשה להתמודדות עם הבעיה בעלות של כמיליון שקל, שאושרה לאחרונה על ידי הרמטכ"ל.

מנתונים פנימיים שחושף היום צה"ל עולה כי שישה אחוזים מהחיילים משתמשים בסמים מסוגים שונים. רוב המשתמשים צורכים סמים קלים מסוג מריחואנה או חשיש, 7 אחוזים צורכים סמים כימיים כמו `אקסטזי` ו5 אחוזים צורכים סמים קשים כמו הירואין. בסך הכל מדובר באלפי חיילים.

הנתונים הצבאיים מתבססים על שאלונים אנונימיים שממלאים חיילים ביום שחרורם ועל בדיקות שתן שמבצעת מצ"ח עפ"י מידע מודיעיני מוקדם ובאופן אקראי. בשנת 98 היו 935 חיילים שנחשדו בשימוש ובסחר בסמים ואילו בשנת 99 היו חשודים באותן עבירות 1006 חיילים.

סגן ראש אכ"א מפנה אצבע מאשימה כלפי המשטרה, מערכת החינוך וההורים בעניין בעיית השימוש בסמים, לדבריו: "לא ניתן לצפות שברגע שהחייל מתגייס הוא ישכח את כל מה שלמד באזרחות".

במסגרת התוכנית החדשה מתכוונים בצה"ל לא לגייס בני נוער המשתמשים בסמים באופן קבוע. מתגייסים שעישנו סמים בעבר יגוייסו אך יבוצע אחריהם מעקב בתקופת השירות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by