בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בארץ 
לדור על סיום הבדיקה בפרשת "ביביטורס": "מעט מדי ומאוחר מדי" 

לדור על סיום הבדיקה בפרשת "ביביטורס": "מעט מדי ומאוחר מדי"

 
בארץ |
 

בביקורת חריפה על היועץ המשפטי לממשלה הסביר פרקליט המדינה לשעבר כי ניתן היה לפתוח בחקירה נגד ראש הממשלה, לו רק הייתה בדיקת הפרקליטות מתבצעת בפרק זמן "שאינו ארוך". לדבריו, לנוכח תמונת המצב הקיימת, הגיעה הפרקליטות "למבוי סתום", שנובע מהיעדר היכול לאסוף ראיות נגד נתניהו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פרקליט המדינה לשעבר משה לדור (ארכיון)
 פרקליט המדינה לשעבר משה לדור (ארכיון)   צילום: חדשות 10 
 
 

פרקליט המדינה לשעבר, משה לדור, ביקר היום (שבת) את התנהלות הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, בבדיקת החשדות שהועלו בפרשת "ביביטורס". התנהלות, שבסיומה הוחלט כזכור לא להעמיד את נתניהו לדין. "ההתקדמות עם הבדיקה נעשתה מעט מדי ומאוחר מדי, ויתכן שזה הוביל לכך שלא פתחו בחקירה", אמר לדור, במסגרת אירוע שבתרבות בו השתתף בבאר שבע.


על פי לדור, היועמ"ש בה בעת לא הצליח לשלול את החשדות נגד נתניהו וגם הגיע למצב בו לא ניתן היה לקדם את החקירה, בשל היעדר היכולת לאסוף ראיות. "קשה לאסוף ראיות בתחום חקירת עבירות שחיתות, בייחוד כשמדובר בבכירים", הודה לדור, אך הוסיף כי "השיטה המנסה להיות זהירה אורכת זמן ארוך, שפוגע ביעילות התהליך. הפרקליטות הגיעה למבוי סתום".


פרשת "ביביטורס" נחשפה בחודשים מארס-אפריל 2011 בסדרת תחקירים של תכנית ערוץ 10 "המקור", בהם נטען שכחבר כנסת בשנית 1999 ל-2008 קיבל נתניהו מימון מגופים שונים על נסיעותיו שלו ושל בני משפחתו לחו"ל. בין היתר נמצא כי בשני מקרים ב-2006, כשנתניהו שימש ראש האופוזיציה, נדרשו גופים שונים לממן את אותה הנסיעה.

 

 
בנימין ושרה נתניהו (ארכיון)
 בנימין ושרה נתניהו (ארכיון)   צילום: לע"מ 
 

בפרקליטות מחוז ירושלים פתחה בבדיקת הטענות ובמקביל פתח גם משרד מבקר המדינה בבחינה נרחבת של נסיעות נתניהו ושרי הממשלה בשנים האחרונות. "בסופו של דבר", כתב וינשטיין, "לאחר בחינת מכלול החומר שנאסף, המליץ בפניי ראש אגף חקירות ומודיעין לסיים את הליך הבדיקה משלא נמצאה תשתית ראייתי לפתיחה בחקירה פלילית.

 

פרקליטות מחוז ירושלים ופרקליט המדינה הצטרפו למסקנת המשטרה והוסיפו כי להערכתם, אין סיכוי של ממש שהמשך בדיקה, ואף חקירה פלילית, יובילו לממצאים ברמה הנדרשת להעמדה לדין, בין היתר, בשל חלוף הזמן הרב מאז התרחשות האירועים המתוארים".

היועץ ניסה להסביר מדוע לקח שלוש שנים מפרסם התחקיר בערוץ 10 ועד החלטתו: "הטענות שנטענו נגדו, הן בנוגע למימון טיסותיו לחו"ל, הן בנוגע למימון שהייתו שם, והן בנוגע לאירוע הנוסף - נבדקו. נתבקשו פרטים והבהרות מבא כוחו של נתניהו, נבחנו חומרים שנאספו בעניין במשרד מבקר המדינה. פעולות אלה דרשו זמן, ותוך כדי הבדיקה הועלו טענות חדשות, התבררו עובדות והתקבלו חומרים שהצריכו השלמות והמשך בדיקה

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by