בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פוליטי-מדיני 
הצעת חוק: רשויות מקומיות יוכלו לפתוח עסקים ולהפעיל תחבורה בשבת 

הצעת חוק: רשויות מקומיות יוכלו לפתוח עסקים ולהפעיל תחבורה בשבת

 
פוליטי-מדיני |
 

ח"כים מיש עתיד והתנועה יגישו עם פתיחת מושב החורף הצעת חוק שתיתן לרשויות המקומיות את היכולת להורות על פתיחת מוסדות ציבוריים בשבת. בין היתר מדברת הצעת החוק של הח"כים אלעזר שטרן ורות קלדרון על פתיחת מתנ"סים ומרכזים קהילתיים, הרחבת פעילות התחבורה הציבורית בתחום הרשות ופתיחת מכולות ובתי מרקחת במתכונת מצומצמת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
AM:PM בת"א. המרכולים יהיו פתוחים
 AM:PM בת"א. המרכולים יהיו פתוחים   צילום: רוני שיצר 
 
 

הסערה הבאה? הצעת חוק שתוגש עם פתיחת מושב החורף של הכנסת תציע להעניק לרשויות המקומיות ברחבי המדינה סמכויות נרחבות בכל הנוגע להחלטה על פתיחת מוסדות והפעלת תחבורה ציבורית בשבת.

 

על פי הצעת החוק שחיברו חבר הכנסת אלעזר שטרן (התנועה) וחברת הכנסת רות קלדרון (יש עתיד) תהיה הבחנה בין מוסדות ממלכתיים, שיישארו סגורים בשבת, לבין מוסדות ציבוריים. כך למשל הצעת החוק קובעת כי מתנ"סים ומרכזים קהילתיים ייפתחו על ידי הרשויות המקומיות.

 

"המטרה היא לפתוח את המרכזים הקהילתיים לכלל הציבור, בדומה לבתי הכנסת שמשמשים את הציבור הדתי", נאמר בהודעה על הצעת החוק. מוסדות ציבוריים כמו תיאטראות, מוזיאונים, גנים לאומיים וכדומה יהיו פתוחים לפעילות.

 

בנוסף, הצעת החוק גורסת כי בתי מסחר יהיו סגורים בשבת, אך הרשות המקומית תוכל לאשר הפעלה של מכולות ובתי מרקחת במתכונת מצומצמת בשטחה. זאת באישור של שר הפנים. בנוסף, פעילות בילוי ובידור, תרבות ורוח תהיה פתוחה בשבת ושעות הפתיחה של בתי עסק אלו ייקבעו על ידי הרשות המקומית בתוכה הם פועלים.

 

נקודה חשובה נוספת בהצעה של שטרן וקלדרון היא התחבורה הציבורית. על פי החוק המוצע רשויות מקומיות שירצו יוכלו להפעיל תחבורה ציבורית בתחומן במתכונת מצומצמת. ההצעה גם מדברת על כך שזכותו של כל עובד שלא לעבוד ביום שבת.

 

"הניכור כלפי הערכים היהודיים וההתעלמות מהגוונים השונים בחברה הישראלית מאידך גיסא, גורמים לפער הולך וגדל בין הישראליות ליהדות", אמר חבר הכנסת שטרן. חברת הכנסת קלדרון הוסיפה כי הגיע הזמן "שהמדינה תתווה עקרונות התנהלות בשבת".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by