בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בארץ 
סופית: התלמידות החרדיות יישארו בבית הספר החילוני בבית שמש 

סופית: התלמידות החרדיות יישארו בבית הספר החילוני בבית שמש

 
בארץ |
 

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה את עתירת משרד החינוך להוצאת צו ביניים להוצאת בנות חרדיות מבית הספר "שפות ותרבויות". "אף שההתנהלות רחוקה מלהלום את המשפט המנהלי, מדובר בהחלטה היפה לשעתה", כתב השופט. "אף שבין ההורים והמבוגרים קיימות מחלוקות - אין הכרח כי הילדים והילדות בשני בתי הספר לא יחיו יחד"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המחיצה שהוקמה בבית שמש. הוסרה אחרי הסערה
 המחיצה שהוקמה בבית שמש. הוסרה אחרי הסערה   צילום: חדשות 10 
 
 

בית המשפט המחוזי ירושלים, בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, דחה אחר הצהריים (ראשון) את בקשת משרד החינוך לצו ביניים להוצאת בנות חרדיות מבית הספר "שפות ותרבויות" בבית שמש, שבה מתנהל מאבק בין הציבור החרדי לחילוני.

 

בהחלטתו, הביע השופט ארנון דראל תקווה שההחלטה תהווה פתח להידברות בין חרדים וחילונים בעיר. "המדובר בשני מוסדות חינוך לילדים וילדות, שחיים יחדיו במציאות מורכבת בעיר לה שותפות אוכלוסיות שונות. אף שבין ההורים והמבוגרים קיימות מחלוקות - אין הכרח כי הילדים והילדות בשני בתי הספר לא יחיו יחד, תוך שיתוף משאבים, לצד שמירה על הייחוד של כל אחד מבתי הספר", נכתב בהחלטה. "זהו אתגרם החינוכי של המחנכים והמחנכות ולא נותר לי אלא לקוות כי יעמדו בו ויוכלו לשמש דוגמה לדו-קיום בהבנה, בכבוד הדדי, וקבלת 'שפתו ותרבותו' של האחר".

 

הסערה סביב בית הספר החלה ביום ראשון שעבר, יממה לפני פתיחת שנת הלימודים. עיריית בית שמש טענה למצוקת מקום בבית הספר החרדי, וראש העירייה, משה אבוטבול, החליט להקצות כיתות לתלמידות במבנה של בית הספר "שפות ותרבויות". לשם כך נבנתה ביום ראשון חומה בבית הספר, שאמורה להפריד בין התלמידים החילונים לילדות החרדיות. בשבוע שעבר מחק בית משפט השלום בירושלים את עתירת משרד החינוך להוציא צו סגירה לכיתות בית הספר מטעמים של חוסר סמכות.

 

שעות ספורות לאחר מכן הרסה העירייה את החומה שהוקמה במקום וחצצה בין התלמידות החרדיות לשאר התלמידים. במקביל פנה משרד החינוך לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה להוציא צו ביניים להוצאת התלמידות החרדיות מהמבנה. "כלל ועיקרו של דבר, אף שהתנהלות המשיבים (עיריית בית שמש) רחוקה, לכאורה, מלהלום עמידה בכללי המשפט המנהלי בכל הנוגע לקבלת ההחלטה ולדרך ביצועה ולכאורה יש בעתירה ממש - מאזן הנוחות, לעת הזו, נוטה לטובת דחיית הבקשה לצו ביניים", כתב השופט דראל בהחלטתו.

 

"מדובר בהחלטה היפה לשעתה, שניתנת בהתחשב בנתונים הקיימים כיום. ככל שהנתונים יהיו שונים, בין בדרך של מציאת פתרון זמין אחר ללימודיהן של התלמידות ובין בדרך אחרת, פתוחה הדרך להגשת בקשה לעיון מחדש בהחלטה", נכתב עוד. "ההחלטה ניתנת מתוך הנחה כי ראש העיר והעירייה נאמנים לעמדתם כי מדובר ב'אירוח התלמידות במפלס התחתון', ינהגו כאורחים ויימנעו מנקיטת צעדים חד-צדדיים, לרבות חסימת המעברים בין האגמים ומניעת האפשרות לעבור מאגף אחד לשני, מתן אפשרות לשימוש במתקני השירותים והיעדרם של חומות, קירות ומחיצות".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by