בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
מדיני-ביטחוני 
אחרי "צוק איתן": משרד החוץ האמריקני עדכן את אזהרת המסע לישראל 

אחרי "צוק איתן": משרד החוץ האמריקני עדכן את אזהרת המסע לישראל

 
מדיני-ביטחוני |
 

הודעת הממשל האמריקני מתריעה בפני אזרחי ארצות הברית על "אפשרות ריאלית לאלימות ועימותים מחודשים" ואוסרת באיסור מוחלט על כניסה לשטחי הרשות הפלסטינית "הנשלטים בידי ארגון טרור". מלבד זאת מזהירה ההודעה מפני "מתיחות" השוררת בחלקים מסוימים של הארץ – ובהם ירושלים, הגדה המערבית, רמת הגולן וגבול מצרים: "להימנע ממקומות פתוחים בשעות החשיכה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר החוץ האמריקני ג'ון קרי. משרדו התריע מפני "חשש לעליית האלימות"
 שר החוץ האמריקני ג'ון קרי. משרדו התריע מפני "חשש לעליית האלימות"   צילום: רויטרס 
 
 

משרד החוץ האמריקני עדכן אמש (רביעי) את אזהרת מסע לאזרחי ארצות הברית באשר להגעה לישראל, הגדה המערבית ורצועת עזה, אשר פורסמה לראשונה ב-21 ליולי. אזהרת המשרד הוסברה ב"מצב מסובך באזור ואפשרות ריאלית לאלימות ועימותים מחודשים". בנוסף, הזהיר המשרד את עובדיו מיצירת קשר רשמי או פרטי עם אזרחים מקומיים בהגעה לאזור.


מהודעת משרד החוץ עולה כי חל איסור מוחלט על דיפלומטים אמריקנים לנסוע לשטחי הרשות הפלסטינית, כאשר נסיעה מטעמים רשמיים מותרת רק באישור השגרירות ותוך עמידה בהסדרי אבטחה מיוחדים.


נסיעה מדרום לאשדוד אסורה בתכלית האיסור על עובדי השגרירות האמריקנית ובני משפחותיהם, ונסיעה מדרום לבאר שבע דורשת את אישור וליווי השגרירות בתל אביב. כמו כן, נאסר לנסוע מזרחית לנמל הירדן או מזרחית לאזור הגולן. מלבד זאת, נאסר על נציגי הממשל האמריקני לנסוע בתחבורה הציבורית בישראל או בשטחי הרשות הפלסטינית - בהסתמך על "מתקפות טרור שאירעו בעבר".

 

"ירי מתרחש ללא כל אזהרה"

הודעת משרד החוץ מזהירה גם את המבקרים מפני המתיחות בגבול מצרים ובגבול לבנון, ומציינת כי היו מספר תקריות בהן נורו טילים מכיוון מדבר סיני. בהודעה מצוין בנוסף כי ירי הטילים מלבנון ומסוריה מתרחש ללא מתן אזהרה, אף שהוא תוצאה של זליגה מהלחימה המתמשכת בסוריה.


בנוסף מתריעה ההודעה על המתיחות "הדתית, הפוליטית והתרבותית" השוררת בירושלים, אשר עשויה להביא לפעילויות מחאה בעיר העתיקה וברחובות ספציפיים שבמזרח העיר. בהודעה מצוין כי מספר אירועים הסתיימו בעבר בעימותים אלימים בין מפגינים לכוחות המשטרה. ההודעה מדגישה כי יש להיזהר במיוחד במהלך חודש הרמדאן, שבו שכיחות המהומות האלימות. מומלץ באופן כללי להימנע ממקומות פתוחים בשעות החשיכה, במיוחד אם אין בהם השגחה משטרתית, ולהישמר מהאפשרות של יידוי אבנים על מכוניות.

 

 
עימותים בירושלים בין פלסטינים למשטרה (ארכיון)
 עימותים בירושלים בין פלסטינים למשטרה (ארכיון)   צילום: רויטרס 
 
 

ההודעה מציינת באזהרת המסע לגדה המערבית את חטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים בגוש עציון, ואת העובדה כי אחד הנערים (נפתלי פרנקל) החזיק גם באזרחות אמריקנית. נכתב כי מבקרים המגיעים לאזור עשויים ליפול קורבן ליידוי אבנים, השלכת בקבוקי תבערה ואף ירי. כמו כן, מצוין כי בשעת מלחמה יתכן והאזור כולו יהיה נתון תחת הסגר.


מההודעה עולה כי הממשל האמריקני אוסר בתכלית האיסור על נסיעה לשטחי הרשות הפלסטינית, שכן הוא נתון בשליטת חמאס - "ארגון טרור". על פי ההודעה, חילופי אש בין צה"ל לפעילי החמאס מתרחשים בתכיפות, ועלולים ללכוד אזרחים בקו האש. מצוין כי אזרחים אמריקנים רבים נלכדו בעבר בתוך העוצר שהטיל צה"ל על הרצועה ולא יכלו לצאת מהאזור, או התמודדו מול סיכונים חמורים תוך שניסו לעשות כן. מלבד זאת, מצוין בשנית כי עובדי השגרירות האמריקנית אינם מורשים להיכנס לאזור - מה שעשוי לעכב את הסיוע לאמריקנים אשר בוחרים להיכנס אליו.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by