בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פרשת הולילנד 
שופט העליון סולברג רומז כי יסכים לעיכוב כניסת מורשעי הולילנד לכלא 

שופט העליון סולברג רומז כי יסכים לעיכוב כניסת מורשעי הולילנד לכלא

 
פרשת הולילנד |
 

בבית המשפט העליון נערך הבוקר דיון בבקשת הפרקליטות להכניס לכלא לאלתר את מורשעי פרשת הולילנד, ובראשם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. עורכת דינו של אולמרט, נוית נגב, טענה כי "האינטרס הציבורי הוא שאדם שיש אפשרות שיזוכה לא יישב במאסר אפילו יום אחד, ושיהיה צדק, לא רק מה שכתוב בעיתונים". סולברג שאל את נציג הפרקליטות: "האם מסוכן שהנאשמים יסתובבו חופשי?". ההחלטה: ביום שני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אהוד אולמרט בבית המשפט (ארכיון)
 אהוד אולמרט בבית המשפט (ארכיון)   צילום: רויטרס 
 
 

בדיון שנערך הבוקר בבית המשפט העליון, על עיתוי כניסתם לכלא של מורשעי פרשת "הולילנד" ובראשם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, רמז השופט נועם סולברג כי הוא מאמץ את השקפתו של השופט דוד רוזן בנוגע להכרעת הדין. עם זאת, נראה כי הוא יסכים לעכב את כניסת המורשעים לכלא - כאשר ההחלטה תינתן ללא נוכחות הצדדים, ביום שני הקרוב.

 

"כאשר קוראים את הכרעת הדין", אמר סולברג, "רואים שבית המשפט המחוזי התייחס למגבלותיו של עד המדינה (שמואל דכנר), ומצא חיזוקים לעדותו גם ממקומות אחרים, כאשר היה צורך בכך".

 

פרקליטיו של אולמרט טענו, כזכור, בערעורם - שיידון בחודשים הקרובים - כי השופט רוזן הסתמך יותר מדי על עדותו של דכנר, שהלך לעולמו באמצע המשפט.

 

 
דכנר ז"ל. פרקליטתו של אולמרט: "לא היתה חקירה נגדית"
 דכנר ז"ל. פרקליטתו של אולמרט: "לא היתה חקירה נגדית"   צילום: חדשות 10 
 

נוית נגב, עורכת הדין שצורפה לצוותו של אולמרט לאחר ההכרעה במחוזי, ביקשה להתמקד בסיכויי הערעור כמנוף לדחיית כניסתם לכלא, וציינה, למשל, את העובדה כי אולמרט לא היה יכול לבצע חקירה נגדית לדכנר. "יש סתירה בפסק הדין", אמרה, "נאמר שם שעדותו של עד המדינה לא תשמש כ'לבנה' - ובפועל היא כן".

עו"ד נגב טענה כי האינטרס הציבורי הוא ש"אדם שיש אפשרות שיזוכה לא יישב במאסר אפילו יום אחד - ושיהיה צדק, ולא רק מה שכתוב בעיתונים". לדבריה, העובדה כי לא נמצאו הצ'קים המדוברים היא אחת הסיבות לאשר את עיכוב הביצוע. בתגובה לדבריו של סולברג על "חיזוקים ממקומות אחרים", אמרה: "יש עדויות שהתקבלו לא על בסיס התרשמות ישירה, ומעדים שהוכרזו כעוינים".

 

השופט סולברג אמר לנגב: "גבירתי צריכה להתמודד לא עם מה שאין, אלא עם מה שיש. למשל, טלנסקי שהעביר כספים ליוסי אולמרט, אחיו של הנאשם. למה שערכאת הערעור תתערב ביסוד ההתרשמות של בית המשפט המחוזי על יוסי אולמרט?".


"אמון הציבור זה גם לראות את ההליכים ממוצים עד תומם"

 

אם יקבל סולברג את עמדת הפרקליטות, הרי שיהיה ניתן להכניס לכלא את אולמרט, כמו גם מורשעים אחרים בפרשה, ביניהם הלל צ'רני ואורי לופוליאנסקי, בהקדם האפשרי. עם זאת, סולברג אמר לנציג הפרקליטות, עו"ד ג'ואי אש: "אני חושב שההיבט הפלילי בשאלה שלנו נוגע יותר לעניין המסוכנות. האם מסוכן שהנאשמים יסתובבו חופשי?".

 

לאחר שנציג הפרקליטות דיבר בדיון על כך שאמון הציבור ייפגע אם מורשעי הולילנד לא ייכנסו עכשיו לכלא, העיר השופט: "אמון הציבור זה גם לראות את ההליכים המשפטיים ממוצים עד תומם".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by