בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פוליטי מדיני 
חוק הנכבה 2: ח"כ אלכס מילר דורש לאסור את פעילויות "יום הנכבה" במוסדות אקדמיים 

חוק הנכבה 2: ח"כ אלכס מילר דורש לאסור את פעילויות "יום הנכבה" במוסדות אקדמיים

 
פוליטי מדיני |
 

חבר הכנסת של "ישראל ביתנו", שחזר למליאה רק לאחרונה, מנסה לקחת קדימה את "חוק הנכבה" שעורר סערה לפני מספר שנים: אם בגרסתו הקודמת מאפשר החוק סנקציות כספיות נגד מוסדות שיציינו את "יום האסון" הפלסטיני, כעת שוללת הצעת החוק כליל קיום פעולות שכאלו. כמו כן, על פי ההצעה, ייאסר אירוח דמויות פוליטיות שהורשעו בפעולות טרור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חבר הכנסת אלכס מילר. "לעקור מהשורש את התופעה הבזויה"
 חבר הכנסת אלכס מילר. "לעקור מהשורש את התופעה הבזויה"   צילום: אתר הכנסת 
 
 

חבר הכנסת הטרי אלכס מילר, שהושבע לאחרונה במליאה מטעם סיעת ישראל ביתנו, לא מבזבז זמן, ובימים אלה הגיש את "חוק הנכבה 2" - חוק הלוקח צעד קדימה את "חוק הנכבה" הקיים שהציע ב-2009, ושעבר ב-2011, המאפשר לשר האוצר לקצץ בתקציבי גופים המציינים את הנכבה. כעת מציע מילר לאסור קיום באוניברסיטאות ובמוסדות להשכלה גבוהה את האירועים לציון מה שהעם הפלסטיני מגדיר כ"יום האסון", וכמו כן, לאסור על פי חוק ארוח ומתן הרצאות של שייחים דוגמת ראאד סלאח, שהורשעו בטרור.


שמו הרשמי של החוק החדש הוא "הצעת חוק ההשכלה הגבוהה - תיקון איסור פעילות פוגענית". בדברי ההסבר נכתב כי "לא ייתכן כי פעילות זו או אחרת של מוסד, אשר חרט על דגלו את החובה לתרום למדע ולגדל דורות של אנשים משכילים, שתורמים למדינה, תעמוד בניגוד לעקרונות הבסיסיים, עליהם מושתתת המדינה. לא ייתכן שמוסד להשכלה גבוהה ייתן ידו לפעילות מסוכנת ויעודד אותה, כשכל מטרתה היא לפעול ליצירת דה-לגיטימציה למדינת ישראל".

 

"עקרון הדמוקרטיה המתגוננת יבוא לידי ביטוי"

ח"כ מילר, שהחליף בכנסת בסיעת "הליכוד ביתנו" (שפוצלה, בינתיים) את הנשיא הנבחר ראובן ריבלין, מציע בחוק "לקבוע כי עקרון 'דמוקרטיה מתגוננת' יבוא לידי ביטוי בהצעת החוק, ויאפשר ליושב ראש המועצה להשכלה גבוהה (כלומר שר החינוך, ש"ד), לקבוע סנקציות שיוטלו על מוסד, אם התקיימו בפעילותו התנאים המפורטים בחוק, ובכך יוכל למנוע תופעה פסולה של הפיכת מוסד להשכלה גבוהה לאכסניה פוליטית, שהיא למעשה נגד קיומה של המדינה ועקרונותיה".

 

במילים אחרות, משמעות הצעת החוק היא: "מוסד אשר תומך או נותן במה לפעילות, שבמהותה מהווה שלילת קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, הסתה לגזענות, לאלימות או לטרור או תמיכה במאבק מזוין או במעשה טרור נגד המדינה, יישא בסנקציות, אותן יקבע יושב ראש המועצה להשכלה גבוהה".

 

 
ראאד סלאח. לא בבית ספרנו?
 ראאד סלאח. לא בבית ספרנו?   צילום: אתר פאנט 
 
 

אל הצעת החוק הזו מצרף ח"כ מילר הצעת חוק נפרדת בשם "תיקון לחוק העונשין - איסור נשיאת דברים במוסד חינוך למי שהורשע בטרור". משמעות החוק היא למעשה לאסור פעילות פוליטית של שייח'ים כמו ראאד סלאח שהוזמנו בעבר לאוניברסיטאות ישראליות וחוללו מהומה.


"לאחרונה אנו עדים להופעות של אנשים, שהורשעו בסיוע לטרור ובהסתה, בפני סטודנטים ותלמידים", אומר ח"כ מילר ומוסיף "זהו שימוש ציני בפלטפורמה של מוסדות חינוך למיניהם, על מנת ליצור דה-לגיטימציה למדינת ישראל ולערכיה הבסיסיים כמדינה יהודית ודמוקרטית, והוא מסוכן ביותר למדינה ולחברה. לעיתים הופעות אלה מביאות להתפרצות של אלימות ולהתססה במקום בהן הן נערכות. פעילות זו הרסנית אף יותר, כיוון שהיא נעשית במוסדות המתוקצבים על-ידי המדינה, ולפיכך ממומנת בעקיפין על-ידי כלל אזרחי המדינה".


"ניצול האקדמיה והדמוקרטיה בישראל עבר כל גבול"


בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב כי "פעילות ציבורית במוסדות החינוך רצויה ואף חיונית ומאפשרת לדור הצעיר לפתח עמדות פוליטיות עצמאיות, ואולם פעילות זו לא צריכה להוות בסיס לעמדות אשר באות לנצל לרעה את הזכות לחופש הביטוי. עלינו להגן על הדמוקרטיה ולמנוע מאויבי המדינה, שהורשעו בדין, להביע את עמדותיהם הפוגעניות בפני הדור הצעיר, אשר עתיד בבוא היום להנהיג את המדינה" - לשון ההצעה.

 

ח"כ מילר אמר לנענע10 כי "המצב בו גורמים קיצוניים מנצלים בציניות את האקדמיה והדמוקרטיה במדינת ישראל עבר כל גבול. אזרחי מדינת ישראל אינם צריכים להיות חלק ממימון פעילויות הסתה של ארגונים אלו במוסדות להשכלה גבוהה. יש לעקור את התופעה הבזויה מהשורש ויפה שעה אחת קודם. חוקים אלו יאפשרו למוסדות להשכלה גבוהה למנוע כל פעילות פוגענית ומסיתה בשטחם".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by