בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
מדיני-ביטחוני 
ח"כ פייגלין: "לזכותו של אדם לסרב פקודה יש מקום של כבוד בדמוקרטיה" 

ח"כ פייגלין: "לזכותו של אדם לסרב פקודה יש מקום של כבוד בדמוקרטיה"

 
מדיני-ביטחוני |
 

חבר הכנסת מהליכוד טען בתכנית הבוקר של "אורלי וגיא" כי הוא לא מסכים עם פעולתם של הסרבנים מיחידת 8200 אך הדגיש כי יש לשמר את זכותם לסרב פקודה ולשלם את המחיר. פייגלין אמר כי במידה והיו מחליטים שאסור לסרב לפקודות באופן גורף הדבר היה פוגע בישראל כמדינה דמוקרטית ואף טען כי אם כך זה היה – הייתה בעיה עם הטענה של אייכמן במשפטו: "הוא גם אמר 'הייתי חייב לבצע את הפקודות'"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פייגלין: "סרבני 8200 היו צריכים לשבת עכשיו בכלא לשנים ארוכות". חיילי היחידה
 פייגלין: "סרבני 8200 היו צריכים לשבת עכשיו בכלא לשנים ארוכות". חיילי היחידה   צילום: דובר צה"ל 
 
 

הדיונים והתגובות סביב סערת מכתב הסרבנים של חלק מחיילי המילואים ביחידת 8200 נמשכים. ח"כ משה פייגלין התארח הבוקר (שני) בתכנית של "אורלי וגיא" ואמר כי למרות שהוא לא מסכים עם פעולתם ודעתם של הסרבנים, הוא חושב שיש לשמר את זכות החיילים לסרב לפקודות במקרה הצורך.

 

"אני מפריד לחלוטין בין המקרה הספציפי של סרבני 8200, כי אני חולק על דבריהם ושונה מהם בתפיסת העולם הפוליטית שלי. אבל עצם הצורך בכך שבדמוקרטיה יישמר מקום של כבוד לזכותו של אדם לסרב ולשלם את המחיר הוא חשוב מאוד", אמר פייגלין.

 

"המכשיר הזה של אי ציות מצפוני הוא המכשיר ששומר אותנו כמדינת חוק דמוקרטית בפני עריצות הרוב. אם אנחנו אומרים שאסור לסרב באופן גורף, יש לנו בעיה למשל עם ההטענה של אייכמן במשפטו, הוא גם אמר 'הייתי חייב לבצע את הפקודות'", הוא הוסיף.

 

פייגלין טען כי הדעות שהובילו, או עשויות להוביל, לסירוב פקודה הם גם אלה שמעצבות את הדיון הפוליטי-ציבורי במדינה: "שמנהיגי השמאל הישראלי הודיעו בעבר כי במידה ותינתן פקודה לגרש ערבים מביתם הם יסרבו, הם לקחו פקודה ואמרו חד משמעיות שהם יסרבו לה. האם כתוצאה מכך מדינת ישראל התפרקה? לא. השמאל הצליח לעצב את גבולות השיח הישראלי ובתוכם אנו מנהלים את הדיונים".

 

בתום דבריו התייחס חבר הכנסת ממפלגת לחשיבות הענישה במקרה של אי ציות לפקודות. "המכשיר הזה של אי ציות לא יוצר אנרכיה הוא מסמל את הדמוקרטיה. אך גם הצבא והמדינה צריכים לעשות את חלקם, מי שמסרב צריך להיענש קשות. אותם סרבני 8200 היו צריכים לשבת עכשיו בכלא לשנים ארוכות ואז למכשיר הזה הייתה משמעות אמיתית בעיצוב דרכה של החברה", טען פייגלין.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by