בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פרשת הולילנד 
בית המשפט העליון דחה את מאסרם של אולמרט ומורשעי הולילנד 

בית המשפט העליון דחה את מאסרם של אולמרט ומורשעי הולילנד

 
פרשת הולילנד |
 

השופט נועם סולברג, שדן בסוף השבוע שעבר בשאלה מתי להכניס לבית הכלא את ראש הממשלה לשעבר ואת המורשעים האחרים בפרשה, החליט היום לדחות את השימוע עד לאחר ההכרעה בערעור. כמו כן, קבע סולברג כי הדיון בערעור יתקיים בתוך שלושה חודשים. "גם אם על פני הדברים נראים עיקרי הכרעת הדין של המחוזי מבוססים, וגם אם הערכה סבירה לעת הזאת כי המערערים, רובם ככולם, אכן ירצו בסופו של דבר עונשי מאסר לתקופות משמעותיות, הרי שיש בפי המערערים כמה טענות הראויות להישמע. אלה אינם ערעורי סרק", כתב השופט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אהוד אולמרט ביציאה מגזר הדין במשפט הולילנד. עוד דחייה
 אהוד אולמרט ביציאה מגזר הדין במשפט הולילנד. עוד דחייה   צילום: רויטרס 
 
 

שופט בית המשפט העליון, נועם סולברג, קיבל הבוקר (שני) את הבקשה לעכב את כליאתם של מורשעי משפט הולילנד. השופט נענה בכך לבקשת פרקליטיהם של המורשעים מיום חמישי שעבר, בראשם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט - ודחה את השימוע עד לאחר ההכרעה בערעורם בבית המשפט.

 

כמו כן, קבע סולברג כי הדיון בערעור עצמו ייערך בתוך שלושה חודשים. "הערעורים אינם ערעורי סרק", החליט סולברג. הוא הוסיף בזהירות כי התימוכין שהביא שופט בית המשפט המחוזי דוד רוזן לעדותו של עד המדינה שמואל דכנר ז"ל, שנפטר באמצע המשפט ובעיצומה של חקירתו בטרם התאפשר לצד של אולמרט לבצע חקירה נגדית, ראויים לבחינה נוספת.

 

"לא כל דבריו קוֹשְט אִמְרֵי אמת", כתב סולברג על דכנר, "בית המשפט המחוזי ראה אמנם נכוחה את הבעייתיות הנ"ל והרשיע רק כאשר נמצאו תימוכין לעדותו של דכנר. ברם, לאור טענות המערערים, עניין הוא לבית משפט זה בשלב הערעור לוודא שהתימוכין היו חזקים דיים... אמנם מרבית הראיות הנסיבתיות לא שִמשו אלא כחיזוק לעדותו של עד המדינה דכנר, ובית המשפט המחוזי בחן אותן בקפידה. ברם, מקצת הטענות הפרטניות באשר לעוצמת החיזוקים הללו ולמסקנות שהסיק בית המשפט המחוזי ראויות לעיון".

 

סולברג נזהר מאוד בכבודו של שופט המחוזי דוד רוזן, לצד החלטתו מהבוקר. "גם אם על פני הדברים נראים עיקרי הכרעת הדין של המחוזי מבוססים, וגם אם הערכה סבירה לעת הזאת כי המערערים, רובם ככולם, אכן ירצו בסופו של דבר עונשי מאסר לתקופות משמעותיות, הרי שיש בפי המערערים כמה טענות הראויות להישמע".

 

עוד קבע סולברג בהחלטתו לדחות את המאסר כי למרות חומרתם הרבה של המעשים בעבירות, הרי שלא ניתן לומר שנשקפת מהמורשעים מסוכנות כלפי הציבור, וכי אין עבר פלילי למרביתם. "התנהגותם במשפט היתה תקינה, הם היו משוחררים במהלכו, ואין חשש ממשי להישנות מעשי העבירה בתקופת עיכוב הביצוע", נכתב בהחלטה. את הקנסות הכספיים שהוטלו על המורשעים סירב סולברג לדחות.

 

בשבוע שעבר, טענו פרקליטי ההגנה כי "האינטרס הציבורי הוא שאדם, שיש אפשרות שיזוכה, לא יישב במאסר אפילו יום אחד - ושיהיה צדק, לא רק מה שכתוב בעיתונים". עורכת הדין נוית נגב ביקשה למנף את הסיכוי של מרשה לזכות בערעור בעליון, כדי לדחות ככל האפשר את הכניסה לכלא.

 
 

פרקליטותיו של אולמרט: "שמחים על ההחלטה לעכב את ביצוע העונש"

פרקליטותיו של אולמרט,עורכות הדין נוית נגב ואיריס ניב-סבאג, מסרו תגובה להחלטת בית המשפט העליון. "אנחנו שמחים על ההחלטה לעכב את ביצוע העונש. ההחלטה מבטאת את האינטרס הציבורי לפיו הערעור ישמע באופן שיאפשר התערבות בפסק הדין של בית המשפט המחוזי", הן טענו בשם צוות ההגנה.


"אהוד אולמרט טען לכל אורך הדרך כי לא קיבל שוחד ולא עבר עבירה, ואכן בית המשפט העליון קובע היום כי הערעורים אינם ערעורי סרק. כעת ניתנה לאולמרט הזדמנות אמיתית שטענותיו ייבחנו בערעור על ידי בית המשפט העליון, בהרכב מורחב", הן הוסיפו.

 

פרקליטו של אורי לופליאנסקי, עורך הדין יאיר גולן, בירך גם על ההחלטה."אנו מברכים על החלטתו של כבוד השופט סולברג לעכב את ריצוי עונשו של אורי לופוליאנסקי, עד שערעורו יישמע בפני הרכב של חמישה שופטים", אמר גולן לאחר הדיון.

 

"בית המשפט הכיר בשאלה משפטית משמעותית שעומדת בבסיס הערעור, בלשונו: 'מה בין תרומה לבין שוחד? שוחד כתרומה לעמותה דוגמת 'יד שרה', ולא לכיסו של מקבל השוחד" והרהר במשמעות הדבר אם לעניין ההרשעה ואם לעניין העונש. אני סבור שהרשעתו של לופוליאנסקי הינה יוצאת דופן ובלתי-מוצדקת, ואני בהחלט מצפה שערעורו בסופו של יום גם יתקבל", הוסיף עורך הדין.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by