בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בארץ 
ירושלים: ילדה בת 3 בעלת נכות נאלצת להיסחב במשך שעות בדרכה לגן 

ירושלים: ילדה בת 3 בעלת נכות נאלצת להיסחב במשך שעות בדרכה לגן

 
בארץ |
 

ציון הורנשטיין סובלת מנכות מאז שהייתה בת חצי שנה והיא נאלצת לנסוע לגן שיקומי בירושלים. למרות שהגן מרוחק כשעה נסיעה מביתה, נאלצת הילדה לבלות שלוש שעות ברכב ההסעה כשהיא בדרכה אליו, זאת בשל מספר הילדים הרב שמצטרפים לנסיעה. סגן שר החינוך: "למשפחה מוצעים מספר פתרונות, במקומות קרובים יותר למקום מגוריהם"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בכל בוקר ממתינה ציון הורנשטיין בת ה-3 ממתינה בפתח ביתה שבאלון מורה לנהג ההסעה שייקח אותה לגן שלה בירושלים. ציון סובלת מנכות מאז שהייתה בת חצי שנה, והיא נאלצת לנסוע לגן שיקומי בבירה.

 

עד היום היא הייתה במסגרות פרטיות אלא שעכשיו, מתוקף חוק חינוך חובה, היא זכאית להיות במסגרת מיוחדת של משרד החינוך. המרחק מביתה של ציון הקטנה אל גן הילדים הוא כשעה נסיעה, אבל בכל בוקר ציון היא מבלה כשלוש שעות ברכב ההסעה, וזה רק בכיוון אחד.

 

ב-06:30 היא יוצאת מביתה באלון מורה. ב-07:20, חמישים דקות לאחר מכן, רכב ההסעה מגיע לרחלים ואוסף שני ילדים נוספים. 20 דקות לאחר מכן יורד ילד אחד בעופרה, השני יורד בבית-אל ב-08:10, ואל הגן שלה מגיעה ציון ב-09:20.

 

משרד החינוך מחויב להעביר תקציב להסעה מיוחדת בעבורה אבל הוא משבץ אותה בהסעת תלמידים רגילה, והיא מגיעה לגן שעה וחצי לאחר שאר הילדים. "למשפחה הזאת מוצעים בימים אלה מספר פתרונות, במקומות יותר קרובים למקום המגורים שלהם", טען סגן שר החינוך, ח"כ אבי וורצמן.

 

למרות דבריו של וורצמן בינתיים אין פתרונות, וציון, שאמורה ליהנות מיתרונות המסגרת החינוכית, מבלה את רוב שעות הלימודים שלה כשהיא בתוך רכב ההסעה.

 

תגובת ועד מתיישבי השומרון: ״בעקבות פנייתה של אלונה הורנשטיין לוועד מתיישבי השומרון, הוחלט לפעול בכל המישורים בכדי שציון תקבל את מה שמגיעה לה על פי חוק ואין סיבה להתעלל בה. אנו בוועד נמשיך לעקוב אחר הסיפור ונפעל שנושא זה יטופל״.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by