בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בארץ 
העליון קבע: בתי המשפט יחויבו למסור מידע על תיקים פתוחים 

העליון קבע: בתי המשפט יחויבו למסור מידע על תיקים פתוחים

 
בארץ |
 

הרכב מורחב בן שבעה שופטים דחה את ערעור המדינה בנושא והכריע כי בית המשפט העליון ובתי המשפט המחוזיים יחויבו לפרט את משך הזמן לטיפול בכל תיק, תוך ציון שמות השופטים המטפלים. "להבטיח את אמון הציבור במערכת השפיטה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט העליון. הנתונים ייחשפו לציבור
 בית המשפט העליון. הנתונים ייחשפו לציבור   צילום: רועי ריקהויז 
 
 

הדרך לטיפול בסחבת המשפטית? הרכב מורחב של שבעה שופטים קבע היום (שני) כי בית המשפט העליון ובתי המשפט המחוזיים יחויבו לפרסם לציבור נתונים בדבר הטיפול בתיקים פתוחים. במסגרת ההחלטה, יימסרו נתונים בדבר מספר התיקים הפתוחים, משך הטיפול בהם מהרגע שבו נפתחו וכן שם השופט המטפל.

 

בית המשפט העליון דחה היום את ערעור המדינה נגד ההחלטה, בו היא טענה כי פרסום הנתונים הללו ישבש את תפקודה התקין של מערכת בתי המשפט. השופטים, ברוב של חמישה מול שניים, לא קיבלו את הנימוק וקבעו כי המידע ייחשף לבקשת העיתון "דה-מרקר".

 

השופטת בדימוס עדנה ארבל נימקה את החלטתה לדחות את הערעור: "הבטחת אמון הציבור במערכת השפיטה איננה צורך לשעה, אלא צורך נמשך. כששופטים מתנהלים בשקיפות וחשופים באופן מתמיד לביקורת, שלעיתים היא בוטה למתלהמת, קשה לקבל את הטענה שדווקא פרסום הנתונים יוביל לפגיעה בהם".

 

השופט סלים ג'ובראן, שדחה אף הוא את ערעור המדינה, הזהיר כי מתן פומבי לשמות השופטים שמנהלים כל תיק ותיק "טומן בחובו חשש שמא שבט הביקורת על מלאכת השפיטה יוסט ממקומו הטבעי". יחד עם זאת, לטענתו, המהלך יוביל להתייעלות של מערכת המשפט "ובכך יצמצם את התמשכות התהליכים המשפטיים וימנע עיוות של הדין".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by