בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בארץ 
משרד הקליטה: העלייה לישראל בתשע"ד – הגבוהה ב-5 השנים האחרונות 

משרד הקליטה: העלייה לישראל בתשע"ד – הגבוהה ב-5 השנים האחרונות

 
בארץ |
 

מנתוני המשרד והסוכנות היהודית לגבי השנה החולפת, עולה כי לראשונה ניצבת צרפת כמדינה המובילה בעלייה לישראל עם כ-6,000 עולים. מספר העולים מאוקראינה הוכפל ועומד על כ-4,200 בני אדם.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כמעט 25 אלף עולים חדשים בתשע"ד
 כמעט 25 אלף עולים חדשים בתשע"ד   צילום: ששון תירם (ארכיון) 
 
 

בשנת תשע"ד עלו לישראל כ- 24,800 עולים חדשים מרחבי העולם - כך הודיעו היום (שני) במשרד הקליטה ובסוכנות היהודית. לפי הנתונים שהתפרסמו, מדובר בהיקף העלייה הגבוה ביותר ב-5 השנים האחרונות. לראשונה מקום המדינה, ניצבת צרפת בראש רשימת המדינות מהן הגיעו העולים לישראל.

 

במשרד הקליטה אמרו כי העלייה לישראל השנה מהווה גידול דרמטי של כ-28% לעומת הנתונים אשתקד, אז עלו לארץ כ-19,500 עולים חדשים. היום חתמו את רשימת העולים לרשימת תשע"ד כ-140 עולים חדשים שהגיעו מרוסיה ומאוקראינה והתקבלו בטקס חגיגי בנתב"ג.

 

 
העולים האחרונים לשנת תשע"ד, עם הגעתם לארץ היום
 העולים האחרונים לשנת תשע"ד, עם הגעתם לארץ היום   צילום: זד פילמס 
 

כאמור, צרפת היא המדינה ש"ייבאה" את כמות העולים הגדולה ביותר לישראל - כ-6,000 בסך הכל, לעומת 2,650 בלבד בשנה שלפני כן. בראש הרשימה ניתן למצוא גם את חבר המדינות - בעיקר רוסיה ואוקראינה. מהנתונים שפורסמו היום עולה כי מספר העולים מאוקראינה הכפיל את עצמו לעומת תשע"ג ועמד על 4,200 עולים שנקלטו בישראל. מרוסיה הגיעו כ-4,500 עולים, גם כן עלייה משמעותית לעומת הנתונים אשתקד.

 

שרת העלייה והקליטה, סופה לנדבר (ישראל ביתנו), אמרה על רקע פרסום הנתונים כי "במהלך שנת תשע"ד זכינו לקלוט כ- 24,800 עולים חדשים שהצטרפו למשפחת עם ישראל. זהו גידול מדהים של כ- 28% בעלייה מכלל מדינות העולם בהשוואה לשנה שקדמה לה ומספר שיא בחמש השנים האחרונות. העלייה היא העתיד של מדינת ישראל והיא משימה לאומית ראשונה במעלה".

 

 
 

אמריקה בעלייה, אתיופיה בצניחה

בשנת תשע"ד, כך דיווחו במשרד הקליטה, חלה עלייה קלה גם בעלייה מצפון אמריקה, משם הגיעו כ-3,600 עולים חדשים לישראל, לעומת 3,450 בתשע"ג. גידול של כ-20% נרשם בהיקף העולים ממדינות אמריקה הלטינית ומספרם עומד על 3,170 בעיקר מארגנטינה ומברזיל.

 

 
צניחה של מאות אחוזים בהיקף העולים מאתיופיה
 צניחה של מאות אחוזים בהיקף העולים מאתיופיה   צילום: חדשות 10 (ארכיון) 
 

לעומת זאת, מספר העולים מאתיופיה צנח במאות אחוזים ועמד השנה רק על כ-230, ובמשרד הקליטה הסבירו כי הנתון נובע מסיום מבצע "כנפי יונה" להעלאתם של זכאי העלייה מאתיופיה.

 

על פי הרישומים שבידי הרשויות, כ-60% מבין העולים לארץ הם צעירים בגילאי 0-34. ירושלים, תל אביב ונתניה ניצבות בראש רשימת הערים שקלטו לשורותיהן את העולים החדשים בתשע"ד - עם למעלה מ-2,500 עולים שהשתכנו בכל אחת מהן.

 

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by