בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק: ההסכם עם |ש"ס סגור 

ברק: ההסכם עם |ש"ס סגור

 
 
חדשות נענע 

לפי ההסכם החדש: רה"מ ממונה על רשת מעיין החינוך התורני. מועצת חכמי התורה של ש"ס מתכנסת על מנת לבטל את מכתבי ההתפטרות של שרי הסיעה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה אהוד ברק הודיע לפני שעה קלה שההסכם עם ש"ס סגור. מועצת חכמי התורה של ש"ס מתכנסת בשעה זו על מנת לבטל את מכתבי ההתפטרות של שרי ש"ס שאמורים היו להיכנס לתוקף בעוד כשעתיים, ולקבוע כי ש"ס חוזרת לממשלה.

לפי ההסכם החדש, ברק יהיה ממונה על רשת מעיין החינוך התורני של ש"ס, ויוסי קוצ`יק, מנכ"ל משרדו, יפקח עליה בפועל. שרי ש"ס מחוייבים לא לסכל את המהלכים המדיניים ולפעול במשמעת קואליציונית.

אמש התפטרו שלושת שרי מרצ: יוסי שריד, רן כהן וחיים אורון. ראש הממשלה הביע את צערו על הצעד, וניסה לשכנע אותם לבטל את ההתפטרות.

יו"ר סיעת ישראל אחת, ח"כ אופיר פינס, אמר היום שייעשה כל מאמץ להחזיר את מרצ לממשלה. "הם חלק מאיתנו", אמר פינס לגל"צ, "הם חלק מהתפיסה הכוללת של הממשלה".

גורמים במרצ אמרו היום כי ייתכן שהמפלגה תחזור לממשלה עם שוך המשבר. אולם שר החינוך המתפטר, יוסי שריד, אומר כי "תיק החינוך הוא היחיד שאשוה אליו. עזבנו את הממשלה בעל כורחנו".

ברק עצמו אומר היום כי אין צורך בפרישת מרצ מהממשלה, אולם לא נראה כי יש כוונה לפעול למניעת כניסת מכתבי ההתפטרות של שרי הסיעה מהממשלה.

בישראל אחת קיים חשש מפגיעה תדמיתית בסיעה עקב הכניעה לתכתיביה של ש"ס.

בסביבתו של יושב ראש ש"ס, אלי ישי, הביעו הלילה קורת רוח מהתפטרות שרי מרצ. מקורביו של ישי אמרו לו: "דרעי סילק מהממשלה את שולה אלוני, אתה גירשת את כולם".

בראיון לגלי צה"ל אמר הבוקר יו"ר מרצ יוסי שריד כי שרי המפלגה העדיפו התפטרות מהממשלה על פני נתינת סמכויות לסגן שר החינוך משולם נהרי. "נהרי היה משתמש בסמכויות שניתנו לו לחידוש המשבר בכל פעם שמשהו במשרד החינוך לא היה מוצא חן בעיניו", אמר שריד.

שריד אמר עוד כי עכשיו לש"ס לא יהיו יותר תירוצים להצביע נגד ההצבעות המדיניות: "ש"ס תוכל לבטא בהצבעות את כמיהתה הכנה לשלום". השר בנימין בן אליעזר אומר הבוקר כי הוא מקווה שתימצא דרך שתאפשר את ביטול התפטרות שרי מרצ, וכי ש"ס ומרצ יוכלו לשבת יחד בממשלה.

בש"ס אומרים כי המפלגה לא תתמוך אוטומטית במהלכים המדיניים. "בתהליך המדיני נכריע לגופו של עניין", אומר יו"ר ש"ס, אלי ישי. גם לש"ס יש דרישות משלה לחזרה לקואליציה, בין השאר ששריד לא יטפל ברשת המעיין התורנית אם יחזור לממשלה.

אין בכוונתו של ברק לערוך סבב תיקים. תיקי החינוך, התעשייה והמסחר והחקלאות יישארו בשלב זה בידי ראש הממשלה, או יופקדו באופן זמני בידי שרי ישראל אחת.
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by