בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פלילים ומשפט 
מבקר המדינה קנס את ניר ברקת ב-400 אלף שקלים  

מבקר המדינה קנס את ניר ברקת ב-400 אלף שקלים

 
פלילים ומשפט |
 

רשימתו של ברקת, "ירושלים תצליח", סיימה את מערכת הבחירות בשנה שעברה בגירעון של 10 מיליון שקלים, וחרגה מתקרת ההוצאות שהוקצתה לה. ראשי עיר נוספים, כמו איתמר שמעוני באשקלון, ז'קי סבג בנהריה ואיציק ברוורמן בפתח תקווה, נקנסו בעשרות אלפי שקלים. בסך הכל, הוטלו קנסות על כמעט 500 רשימות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש עיריית ירושלים ניר ברקת בנאום הניצחון. קמפיין יקר
 ראש עיריית ירושלים ניר ברקת בנאום הניצחון. קמפיין יקר   צילום: חדשות 10 
 
 

ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים, נקנס ביותר מ-400 אלף שקלים על ניהול מערכת הבחירות לראשות העירייה בשנה שעברה. כך על פי החלטת דוח מבקר המדינה, שמפרסם היום (שלישי) דין וחשבון על המירוץ לרשויות המקומיות והאזוריות, קרוב לשנה לאחר הבחירות שנערכו בסתיו 2013. על מספר ראשי עירייה ומתמודדים נוספים הוטלו קנסות של עשרות אלפי שקלים.

 

סיעת "ירושלים תצליח", בראשות ברקת, הציגה הכנסות של כ-3.6 מיליון שקלים, מול הוצאות של 13.9 מיליון שקלים. הגירעון עמד על 10.2 מיליון שקלים, והוצאות הסיעה חרגו מהתקרה המקובלת ב-4.5 מיליון שקלים. ההסברים שניפקו בסיעה למקורות הכספיים שמהם יכוסה הגירעון לא סיפקו את המבקר יוסף שפירא, וזה קבע כי בגירעון יש משום תרומה בניגוד להוראות שבחוק, והסיעה נקנסה בסכום הגבוה. כל הקנסות, אגב, יקוזזו ממימון הבחירות של הסיעות המדוברות.

 

עדיין מחכים לפיירברג

הקנס השני בגובהו ניתן לאיתמר שמעוני, ראש סיעת "אשקלון תנצח", שנבחר כראש העירייה. הוצאותיה של סיעתו במהלך הקמפיין עמדו על כ-1.6 מיליון שקלים, כחצי מיליון מעל התקרה שהוצבה לה, והיא סיימה בגירעון של 242 אלף שקלים. מאחר והסיעה לא שמרה העתקים מפרסומים שערכה, מסרה את חשבונותיה ודוחותיה הכספיים למבקר באיחור רב, ולא הניחה את דעתו של המבקר באשר למקורות כיסוי הגירעון, הוטל הקנס בגובה 83,448 שקלים.

 

קנס גבוה אחר, בסך 52,618 שקלים, הוטל על ז'קי סבג, שנבחר לכהונה נוספת בראשות עיריית נהריה. המבקר קבע כי לא הוצגו לו מקורות כספיים לכיסוי הגירעון, שהסתכם בכ-686 אלף שקלים, וכי הסיעה קיבלה תרומות מתאגידים בסכומים העולים על המותר, וכן לא ניהלה את חשבונותיה על פי הנחיות המבקר, לא ערכה התקשרויות בכתב עם ספקים ונותני שירותים, וכללה במערכת החשבונות שלה הוצאות עבור בונוסים לנותני שירותים.

 

בפתח תקווה נקנסו הן ראש העירייה הנבחר איציק ברוורמן והן יריבו בסיבוב השני, אורי אהד, בעשרות אלפי שקלים - ברוורמן ב-34 אלף, וסיעתו של אהד בכ-80 אלף. כרמל שאמה-הכהן, שהפסיד לישראל זינגר במירוץ לראשות עיריית רמת גן, נקנס ב-59,207 שקלים על התנהלותו במהלך מערכת הבחירות.

 

המבקר ציין לשלילה את ראשת עיריית נתניה, מרים פיירברג, שהגישה דוח כספי למבקר המדינה באיחור ניכר למרות פניות חוזרות ונשנות, וביקורת נפרדת על הדוח שלה תפורסם במועד מאוחר יותר.

 

 
מרים פיירברג-איכר. הגישה דוח באיחור ניכר
 מרים פיירברג-איכר. הגישה דוח באיחור ניכר   צילום: רן אליהו 
 
 

בסך הכל הוטלו כמעט 500 קנסות על סיעות ומועמדים, רובם בסכומים של מאות או אלפי שקלים בודדים. מתוך יותר מ-1,400 רשימות שניהלו קמפיינים, היה הדוח על 823 שלילי. בין החריגות שנמצאו: 14 אלף שקלים שהוצאו על חומרי בניין סווגו על ידי אחת הסיעות כהוצאות לשם הקמת מטה בחירות, והוצאה דומה נרשמה על רכישת מסנן למטהר מים משפחתי שהותקן אצל ראש הסיעה. סיעה אחרת כללה הוצאות לרכישת מזון לתינוקות, ממתקים ודגני בוקר, או רכישת מקפיא.


בדוח אחר, בדק המבקר את מפלגת "הבית היהודי" וקודמותיה במהלך השנה והחודש שלפני בחירות 2013, ומצא כי המפלגה ניהלה את חשבונותיה על פי הוראותיו. מפלגת "עלה ירוק", שלא נכנסה לכנסת, נקנסה ב-20 אלף שקלים על ניהול קמפיין הבחירות שלה.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by