בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בארץ 
נתוני למ"ס על הקשישים בישראל: מוציאים יותר על דיור ובריאות 

נתוני למ"ס על הקשישים בישראל: מוציאים יותר על דיור ובריאות

 
בארץ |
 

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה שורה של נתונים על אוכלוסיית הקשישים בישראל, שמונה עשרה אחוזים מכלל האוכלוסייה בישראל. על פי הנתונים בני ה-65 ומעלה מוציאים ומעלה מוציאים 7,044 ש"ח בחודש לנפש, סכום הגבוה ביותר מ-3,000 שקלים מהממוצע של שאר האוכלוסייה. בנוסף נמצא כי קשישים מוציאים יותר על דיור ובריאות. נתון עגום נוסף: 36% מבני ה-65 ומעלה חשים בדידות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קשישה (ארכיון).
 קשישה (ארכיון).    צילום: GettyImages/אימאג'בנק 
 
 

קשישים בישראל 2014: מוציאים יותר על דיור ובריאות, זקוקים יותר לרווחה. הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה היום (שני) שורה של נתונים הנוגעים לאוכלוסיית הקשישים בישראל. מהנתונים עולה כי הקשישים מוציאים יותר כסף משאר האוכלוסייה וכי ההוצאות העיקריות שלהן מתרכזות בבריאות ובדיור.

 

בני ה-65 ומעלה מהווים נכון לסוף 2013 10.6% מהאוכלוסייה. ישנם 865.6 אלף תושבים בני 65 ומעלה וקרוב למחצית מהם הם בני 75 ומעלה. ההערכה היא כי עד שנת 2035 אוכלוסיית הקשישים תכפיל את עצמה ותמנה קרוב ל-1.66 מיליון בני אדם.

 

כאמור נמצא כי ההוצאה לנפש בקרב בני ה-65 ומעלה גבוהה יותר מההוצאה הממוצעת של כלל האוכלוסייה. הקשישים מוציאים בממוצע 7,044 שקלים לחודש לעומת 4,334 שקלים שמוציאה כלל האוכלוסייה. עוד נמצא כי הקשישים מוציאים את הכסף בעיקר על דיור ובריאות.

 

עוד נמצא כי יותר ויותר קשישים מעל גיל 65 זקוקים לשירותי רווחה ברמה כזו או אחרת של הרשויות המקומיות. שליש מבני ה-65 ומעלה רשומים במחלקות לשירותים חברתיים ברשויות המקומיות וכמעט מחצית מבני ה-75 ומעלה.

 

נתון מדאיג נוסף הוא כמות הקשישים החשים בדידות ברמה כזו או אחרת. 36% מבני ה-65 ומעלה ענו כי הם מרגישים בדידות לעתים קרובות או מדי פעם. למרבה הצער נראה כי ככל הגילאים עולים כך עולה גם תחושת הבדידות כ-42% מבני ה-75 ומעלה דיווחו כי הם חשים בדידות לעתים קרובות או לפעמים. 16% מהקשישים מעל גיל 65 דיווחו כי אין להם למי לפנות בשעת משבר או מצוקה.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by