בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
מגזין חדשות10 
"אלוהים שלי": אלוהים מרחם על ילדי הגן, ומה עם החיילים? 

"אלוהים שלי": אלוהים מרחם על ילדי הגן, ומה עם החיילים?

 
מגזין חדשות10 |
 

במבצע "צוק איתן" הארץ כולה הייתה תוהו ובוהו, ונדמה היה שרוח אלוהים מרחפת על פני רובה של ישראל, לרבות נפשם של לוחמי צה"ל – שמבחינתם תפילה הפכה לסוג של פק"ל. הכתבה השנייה בסדרת "אלוהים שלי" מסבירה כיצד השתרשה האמונה ברוח הלחימה הישראלית, איך אמורים מפקדים לשמר אותה חרף האבדות בשדה הקרב ומהו הצד האפל של אותו "נכס אסטרטגי"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

לכתבה הראשונה בסדרת "אלוהים שלי": על מה החילונים מדברים כשהם מדברים על אלוהים

 

המלך בשדה הקרב: גדוד 51 של גולני ירד משג'עאיה היישר לכותל המערבי - להודות לאלוהים בברכת הגומל. מבחינתם מדובר בחלק בלתי נפרד מהפק''ל. גומרים מלחמה, באים לברך הגומל בכותל.

 

לא בכדי הצבא עצמו, או ליתר דיוק מח"ט גבעתי, היה זה שהכתיב את מקומו המרכזי של אלוהים ברוח הלחימה הישראלית. בדף המפקד שחילק לחיילים בעת המבצע נכתב ""ההיסטוריה בחרה בנו להיות בחוד החנית של הלחימה באויב הטרוריסטי העזתי אשר מחרף מנאץ ומגדף".

 

>> פרק ג': איך לשמור מסורת

>> פרק ד': הקרב על האמונה

>> טור: אלוהים לא מסתכל בצלחת

 

אבל מיהו אותו אלוהים, שהחיילים אמורים לשאת אליו את עיניהם? בתוך התמהיל של אבינו מלכנו יש מי שמנסים לשים פחות דגש על אלוהים כאבא ויותר דגש על אלוהים כמלך, מלך ישראל רב כוח ועוצמה, ולמעשה בעל סמכות חלופית לכל ישות אנושית.


מדובר הלכה למעשה בקמפיין שנולד על רקע קרע ההתנתקות. המלכת אלוהים למלך נבעה דווקא מתוך המשבר ביחסים הדתיים עם הממלכתיות הציונית והופכת לחומר נפץ רעיוני, שמדליק את הימין הקיצוני וסוחף את נוער הגבעות. למען הסר ספק מדובר פה בעירוב של אלוהים עם הפוליטיקה- שכן בישראל כידוע, התיאולוגי הוא גם פוליטי.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by