בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בעולם 
כמות חיות הבר בעולם הצטמצמה ביותר מחצי ב-40 השנים האחרונות 

כמות חיות הבר בעולם הצטמצמה ביותר מחצי ב-40 השנים האחרונות

 
בעולם |
 

הקרן העולמית לשימור חיות הבר פרסמה דוח המציג נתונים עגומים מאוד באשר לאופן בו האדם מכחיד את הטבע שסביבו. בין 1970 ל-2010 חלה ירידה של 52% בכמות חיות הבר בעולם, 22% יותר ממה שהעריכו החוקרים. הסיבות המרכזיות לחיסול בעלי החיים: ציד והשמדת סביבת המחייה שלהם על ידי בני האדם. "הגנה על הטבע זו לא מותרות, אלא בדיוק ההיפך", אמר מנכ"ל הקרן העולמית והוסיף כי אם האדם ימשיך להרוס את הטבע בקצב הנוכחי זה יגבה חיים של מיליוני בני אדם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיות בסין.
 חיות בסין.   צילום: רויטרס 
 
 

דוח מדאיג: בני האדם משמידים את הטבע מסביבם. אוכלוסיית חיות הבר העולמית הצטמצמה בארבעת העשורים האחרונים ביותר מ-50%. כך עולה מדוח של הקרן העולמית לשימור חיות הבר שהתפרסם היום (שלישי) ברחבי העולם.

 

הדוח, שכמוהו מפרסמת הקרן אחת לשנתיים, מעלה נתונים חמורים ומדאיגים בנוגע לקצב הרצחני בו בני האדם משמידים את הטבע ואת חיות הבר שמסביבם. מהנתונים שאספו חוקרי מכון זואולוגי בלונדון  עולה כי בין השנים 1970 ל-2010 הצטמצמה אוכלוסיית חיות הבר ב-52%. מדובר ב-22% יותר ממה ששיערו החוקרים בטרם אספו את הנתונים.

 

המחקר התבסס על מאגר נתונים שנאסף מכ-3,000 מינים שונים של חיות בר. הסיבות המרכזיות שעל פי החוקרים הביאו להצטמצמות החדה בכמות בעלי החיים בעולם הן ציד והשמדת סביבת המחייה הטבעית של החיות. מיותר לציין שבני האדם הם המחוללים של שתי הסיבות.

 

 
דובי פנדה
 דובי פנדה   צילום: רויטרס 
 

"אנחנו אוכלים את משאבי הטבע של עצמנו והופכים את המשימה להשביע את הצרכים של בני האדם לכמעט בלתי אפשרית עבור הדורות הבאים", נכתב בדוח. מבין כל החיות שנבדקו נמצא כי ההצטמצמות החדה ביותר בכמות בעלי החיים היא בקרב אלו החיים במים.

 

בארבעת העשורים האחרונים הצטמצמה ב-76% כמות חיות הבר החיות באוקיינוסים, בימים, בנהרות ובנחלים. אותם בעלי חיים נפגעו בצורה קשה מכך ששטח המחייה שלהם הצטמצם ב-39%. מנכ"ל הקרן העולמית לשימור חיות הבר, מרקו למברטיני, הזהיר כי אמנם נראה שהפעולות פוגעות רק בחיות הבר, אך זו שאלה של זמן עד שגם בני האדם יפגעו מהפעולות של עצמם.

 

"הגנה על הטבע היא אינה בגדר מותרות, למעשה זה בדיוק ההיפך. לרבים מבני האדם העניים ברחבי העולם מדובר בעניין שעשוי להציל חיים", הוא אמר. למברטיני הסביר כי המשך המגמה של הצטמצמות האוקיינוסים והמרחבים הימיים האחרים ברחבי העולם עלולה להביא למשבר כלכלי.

 

לדבריו, המשך בקצב הזה יוביל להפסד של 428 מיליארד דולרים עד 2050 ו-660 מיליון בני אדם שעוסקים למחייתם בתחום הדיג עלולים למצוא עצמם תוך שנים לא רבות מחוסרי עבודה. נתון נוסף שנמצא בדוח ומסמל את חוסר הפרופורציות שבפעולות האדם מצא כי על פי החישוב המין האנושי זקוק כיום לשטח של כדור הארץ ועוד חצי ממנו על מנת לעמוד בצרכים שלו עצמו. כידוע, בשלב זה אין לנו חצי כדור ארץ נוסף.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by