בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הסתיים המשבר הקואליציוני: ש'ס חזרה לממשלה 

הסתיים המשבר הקואליציוני: ש'ס חזרה לממשלה

 
 
חדשות נענע 

השרים משכו את מכתבי ההתפטרות שלהם דקות ספורות לפני כניסתם לתוקף. למרות זאת, בש"ס טוענים כי המו"מ לא הושלם עדיין. ברק הסכים כי שריד לא ימונה בשום מצב לממונה על רשת "המעיין התורני". מר"צ אישרה את הפרישה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אהוד ברק, חתם הערב באופן רשמי את המשבר הקואליציוני: בדברים שאמר בפני מרכז מפלגת העבודה בבית ברל, אמר כי הוא "מודע" לכך שחלק מחברי המפלגה כואבים את פרשית מר"צ, אך הוסיף כי הוא משוכנע שממשלה עם ש"ס היא הדבר הנכון למדינת ישראל.

ברק הודה לחברי מר"צ על היותם שותפים אמיתיים, ודיבר על הצורך באחדות ובסובלנות, כאשר במקביל, בש"ס, הודיעו כי למרות הכל, אין הם מחוייבים לתמוך בממשלה בנושאים המדיניים.

כמה שעות קודם לכם, הגיע מזכיר ש"ס, רפאל פנחסי, ומשך את מכתבי ההתפטרות של שרי התנועה מלשכת ראש הממשלה. זאת, רבע שעה לפני כניסתם של המכתבים לתוקף ומחצית השעה לאחר החלטת מועצת חכמי התורה בנושא.
 
 
על פי הדיווחים, בהסכם עם ש"ס נקבע כי ראש הממשלה יהיה הממונה על רשת החינוך של ש"ס, ומנכ"ל משרדו, יוסי קוצ`יק, יפקח עליה בפועל. בנוסף, תחנות הרדיו הפיראטיות של התנועה יוכשרו במסגרת הרשות השנייה. ש"ס קיבלה עוד התחייבות מפורשת שהשר שריד לעולם לא יהיה האחראי על רשת החינוך שלה.

ברק עצמו דורש כי ש"ס תפעל במסגרת המשמעת הקואליציונית וכי היא תתחייב לא לסכל את המהלכים המדיניים, אולם יו"ר ש"ס, אלי ישי, אומר כי "בתהליכים המדיניים נכריע לגופו של עניין".

מועצת מר"צ, לאחר דיון סוער, אישרה את הודעת הפרישה מהממשלה של השרים. עם זאת, בתנועה אומרים כי אם יחזרו לממשלה, הם ידרשו לקבל חזרה את תיק החינוך.

"עזבנו את הממשלה בעל כורחנו", אמר יוסי שריד לגלי צה"ל. "לא הייתה אפשרות אחרת". הצעת האי-אמון שהגישה סיעת "הליכוד" צפוייה להידחות ביום שני הקרוב במליאת הכנסת.
 

ידיעות קודמות:

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by