בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בארץ 
דוח המקורבים של מבקר המדינה: נמל אשדוד עדיין מוביל, 36% מעובדיו קרובי משפחה 

דוח המקורבים של מבקר המדינה: נמל אשדוד עדיין מוביל, 36% מעובדיו קרובי משפחה

 
בארץ |
 

במסגרת הדוח שמפרסם היום המבקר יוסף שפירא, נבדקה סוגיית העסקת המקורבים וקרובי המשפחה בחברות ממשלתיות. המבקר מצא כי באשדוד עדיין השיעור גבוה מאשר בשאר המקומות, גם ברשות שדות התעופה, חברת החשמל ונמל חיפה כרבע מהעובדים קרובי משפחה, ורכבת ישראל צמצמה דרסטית את התופעה הפסולה. שפירא: "מינוי מקורבים עלול לפגוע בעקרונות היסוד של שיטת המינויים, ליצור תלות וניגוד עניינים, ולפגוע בטוהר המידות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

המקור: שנה עם אלון חסן

 
 

לכו תוכיחו שאין לכם אחות: מבקר המדינה, יוסף שפירא, מתייחס בדוח המתפרסם היום (רביעי) בין היתר לסוגיית העסקת קרובי משפחה ומקורבים במספר חברות ציבוריות גדולות, אותם בדק בין מאי לדצמבר 2013. "יש למנות את המועמדים המתאימים ביותר כדי שהשירות הציבורי יפיק מהן את מרב התועלת", הוא כותב, "בהליך המאפשר שוויון הזדמנויות ותחרות הוגנת".


לדבריו, העדפת מועמדים בשל קרבת משפחה, פעילות פוליטית או קרבה אישית אחרת, "עלולה לפגוע בעקרונות היסוד של שיטת המינויים, ליצור תלות וניגוד עניינים, וליצור קבוצות גדולות של עובדים קרובי משפחה בעמדות כוח, העלולות לפגוע בתפקוד הארגון, בניהולו ובקופה הציבורית, עד כדי חשש לפגיעה בטוהר המידות".

 

עוד בדוח המבקר:

>> אוזלת יד בטיפול בהון השחור עולה מיליארדים

>> הטיפול בניצולי שואה "כמו לפני 20 שנה"

>> אין מדיניות אחידה לייבוא, הפיקוח על מכון התקנים לא מספק

>> חשש שחשבונות הרבנים והבד"צים הפכו למקלטי מס


 

רק 2 מ-52 העובדים האחרונים באשדוד היו קרובי משפחה

שפירא מסיק כי שיעור העסקת הקרובים והמקורבים עדיין גבוה, גם אם נמצא בתהליך ירידה. נמל אשדוד, אולי שלא במפתיע לאור תדמיתו הציבורית והפרשות שנקשרו בו, ממשיך להוביל כאשר 36 אחוזים מהמועסקים בו (462 מתוך 1,283) הם קרובי משפחה; עם זאת, השיעור היה גבוה יותר בביקורת הקודמת שנערכה בנובמבר 2007, עם 44 אחוזים, ומאז, בשנים 2009 עד 2013 "רק" 18 אחוזים מהעובדים שהתקבלו היו קרובי משפחה. בשנים האחרונות הוחמרו עוד יותר הקריטריונים, ורק 2 מתוך 52 העובדים החדשים בנמל היו קרובי משפחה של עובדים קיימים.

 

 
נמל אשדוד. 462 קרובי משפחה מתוך 1,283 עובדים
 נמל אשדוד. 462 קרובי משפחה מתוך 1,283 עובדים   צילום: חדשות10 
 
 

המבקר מצא מקרים בהם נזנחו כללי מנהל תקין והחוק, ועלה חשש "לעירוב שיקולים זרים או להטיית ציונים, במטרה להעדיף מועמדים שהנהלת החברה או גורמים אחרים בה חפצים ביקרם". הוא הזכיר את מיכל לוגסי, מזכירת ועד עובדי מנהל, שדירגה מועמדים ללא קרובים בחברה בתחתית דירוג הכישורים עם ציון של 1 מתוך 10 בכל ארבעת הקריטריונים, ובכך הקטינה את סיכויי קבלתם לעבודה, וציין כי "תופעה זו ממשיכה להתקיים". לדבריו, המועמדים בעלי קרובי המשפחה בחברה קיבלו ממנה ציון 10 בכל הקריטריונים.


באחד המכרזים שמביא שפירא כדוגמה, מכרז על מנהלת חשבונות באגף הכלכלה מאוגוסט 2010, עברה רק עובדת אחת את תנאי הסף - אחותו של יושב ראש הוועד אלון חסן. היועצת המשפטית של החברה, לדברי שפירא, קבעה כי המינוי נעשה בניגוד לכללים.

 

לא עמדת בדרישות הסף? לא עברת מבחנים? התקבלת

 

במכרז על מנהלת חשבונות באגף הכלכלה מאוגוסט 2010, עברה רק עובדת אחת את תנאי הסף - אחותו של יושב ראש הוועד אלון חסן. היועצת המשפטית של החברה קבעה כי המינוי נעשה בניגוד לכללים

 

סמנכ"ל המינהל עובדיה כהן קלט עוזרת מנכ"ל שעבדה קודם לכן כמזכירה של יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, למרות שזו לא עמדה בדרישות הסף - ולא עברה מבחני מיון. בכלל, כהן מוזכר כמי שלעתים קרובות הוציא לפועל את מדיניות קליטת העובדים בעלי קרובי המשפחה בחברה, ואף כפה מספר מינויים כאלה על עובדים הכפופים לו. "הנהלת החברה", כתב שפירא, "מנעה תחרות פתוחה והוגנת, והתעלמה מהדרישה לקיום הליך פומבי תקין של קליטת עובדים, ומהצורך להפיק לקחים מדוחות ביקורת קודמים".

 

החברה הגיבה כי "ירשה מרשות הנמלים שיעור גבוה מאוד של קרובי משפחה", וכי סיבה נוספת למצב היא "שיעור גבוה של קרובי משפחה המגישים את מועמדותם", מכיוון ש"זהו מקצוע בו בנים ובנות נוהגים ללכת בדרך אבותיהם וממשיכים לעסוק באותו משלח יד, כתופעה הנפוצה בעולם כולו", ולדבריה, "אין שליטה על אף אחד מהנתונים הנ"ל".

 

לטענתם, אין פסול בהעסקה של אנשים המתגוררים בסמוך זה לזה באשדוד, מכיוון שהדבר "מעודד ומגביר את התעסוקה בפריפריה"; השיעורים הגבוהים יחסית של העסקת קרובי משפחה "אינם מלמדים בשום פנים ואופן על המשך העדפת קרובי משפחה"; והם "פועלים באופן עקבי ואינטנסיבי כדי לצמצם את מספרם ולפקח על העסקתם".

 

המבקר התרשם פחות. "הסבריה של הנהלת החברה לא רק אינם מאמצים להילחם בתופעה הפסולה", כתב, "אלא אף מצביעים על ניסיון להצדיק את המשך קיומה".

 

 
אלון חסן. האחות היתה היחידה שעמדה בדרישות
 אלון חסן. האחות היתה היחידה שעמדה בדרישות   צילום: חדשות 10 
 

גם ברשויות ממשלתיות אחרות - שדות התעופה, חברת החשמל ונמל חיפה - שיעור קרובי המשפחה עומד על כרבע מכלל העובדים (25, 24 ו-22 אחוזים בהתאמה). עם זאת, גם שם פחתה כמות קבלת הקרובים לעבודה מאז 2009: ברשות שדות התעופה שיעורם ירד בחצי, מ-28 ל-14, בחברת החשמל מ-27 ל-6 אחוזים, ובחיפה מ-20 אחוזים ל-7 אחוזים בלבד.

 

בנמל חיפה, למשל, הועסקו במאי 2013 בנמל כ-70 קרובי משפחה באותן מחלקות וסקטורים, 61 מהם במחלקת תפעול ובסקטור הציוד המכני. בנמל חיפה התברר כי 24 עובדים בעלי קרובי משפחה לא נכללו כלל במאגר המידע של החברה בנושא הזה. בחברה ענו כי "פעלו לתקן את הליקויים הטכניים, ועדכנו את הנהלים הפנימיים".

 

בחברת החשמל, 25 אנשים עובדים אצל קרובי משפחתם. 98 אנשים הועסקו באותה מחלקה או אותו אזור כמו קרוביהם. ועדת חריגים היתה אמורה לבחון את המשך ההעסקה, אבל בחלק מהמקרים הוועדה לא התכנסה כלל לדיון, ובמקרים אחרים לא יושמו החלטותיה של הוועדה. כמו כן, 99 עובדים בעלי קרובי משפחה בחברה לא נכללו במאגר המידע הממוחשב הרלוונטי. מהחברה נמסר בתגובה כי "המלצות המבקר בנושא מקובלות, ונמשיך לפעול לצמצום תופעת העסקת קרובי משפחה באותה מחלקה/אזור".

 

רכבת ישראל עולה על הפסים הנכונים

בחברת החשמל, וברשות שדות התעופה הועסקו בשיעור גבוה קרובי משפחה של עובדים בכירים, ושל חברי ועדים. למשל, ברשות שדות התעופה, יושב ראש ועד העובדים פנחס עידן מכהן בוועד לצד אחיו ואחיינו, ויש לו לפחות 15 קרובי משפחה המועסקים כעובדים קבועים ברשות.


השינוי המשמעותי ביותר במדיניות נרשם ברכבת ישראל. שם, בדוח הקודם דובר על 24 אחוז מהעובדים החדשים שהיו קרובי משפחה, אבל בארבע השנים שקדמו לביקורת עמד שיעורם על אחוז אחד בלבד. יתרה מכך: הנהלת הרכבת, על פי המבקר, "נלחמה בתופעה", וכמה בעלי תפקידים אף סיימו את עבודתם. החברה, בסעיף שמצא לנכון לציין, לא גיבשה הגדרות תפקיד למשרות אמון.

 
נתב"ג ריק. ברשות שדות התעופה ממשיכים להעסיק קרובים
 נתב"ג ריק. ברשות שדות התעופה ממשיכים להעסיק קרובים   צילום: רויטרס 
 

שלוש החברות שסוגרות את הרשימה הן הרכבת, שם 11 אחוזים מהעובדים הם קרובים, חברת המים מקורות שם האחוז הוא קצת פחות מ-9, ושח"מ מקורות ביצוע, שלא נבדקה בדוח הקודם, שם עומד הנתון על 6 אחוזים בלבד. עם זאת, גם בחברות אלה מצא המבקר ליקויים בכמה מקרים של גיוס עובדים, וקרבת משפחה בין 35 עובדי החברות מקורות ושחם, כאשר ל-75 עובדים בשתי החברות יש קרובי משפחה העובדים איתם באותה יחידה.

 

המבקר הפנה אצבע מאשימה גם כלפי רשות החברות, שלא פרסמה כללים ברורים או הנחיות לחברות ממשלתיות בנוגע להליכי מינוי של משרות אמון - מה שעלול "לשמש פתח למינויים לא תקינים, העלולים להביא לידי בחירתם של עובדים לא מתאימים, או חסרי כישורים". ברשות לא תועדו דיונים בהם נבחן הצורך להחיל את הוראות התקנות בעניין הליכי קבלת עובדים על כלל העובדים בחברות הממשלתיות, ולא נקבעה חובה לקיים מכרז לקליטת עובדים בחברות הללו. כמו כן, אישרה הרשות לנמל אשדוד להעסיק 5 עובדים במצבים שעלולים להביא לניגוד עניינים, או לכפיפות עם קרוביהם.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by