בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפלסטינים: בלי נסיגה אין פסגה 

הפלסטינים: בלי נסיגה אין פסגה

 
 
חדשות  נענע

ממשיכים לדרוש מישראל לבצע את הנסיגה השלישית כמתחייב מההסכמים. אולברייט צפויה להגיע לאזור בניסיון לארגן פסגה ודניס רוס ממשיך במאמצים להגיע להסכמה בין הצדדים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הפלסטינים שבים ודורשים שישראל תבצע את הנסיגה השלישית בגדה ותשחרר אסירים ביטחוניים, כפי שהתחייבה הממשלה.

הנסיגה השלישית, בהתאם להסכם הביניים, לא התקיימה אתמול (שישי) בגלל המחלוקות בין הצדדים שנותרו בעינן. הפלסטינים אומרים, כי הם הסכימו לדחות את הנסיגה בשבועיים לבקשת הנשיא קלינטון. התאריך שנקבע כרגע לביצוע הנסיגה הוא השבעה ביולי.

מגלי צה"ל נמסר כי ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני, סאיב עריקאת, אמר היום (שבת) כי אם לא תבצע ישראל את מה שהבטיחה, ספק אם תתקיים פסגה. עריקאת קרא לארה"ב ללחוץ על ישראל למלא אחר התחייבויותיה, ולהמשיך במעורבות פעילה במו"מ בין הצדדים.

בשבוע הבא צפוייה מזכירת המדינה האמריקנית, מדלן אולברייט,להגיע לישראל, במטרה להשלים את ההכנות לפסגה בוושינגטון. מתאם שיחות השלום האמריקאי, דניס רוס, נפגש השבוע עם ראש הממשלה, אהוד ברק, וייפגש היום עם ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, בניסיון להגיע להסכמה בנוגע לקיום הפסגה.

בכירים בלשכת ראש הממשלה מעריכים, כי אם תכונס הפסגה בוושינגטון, ניתן יהיה ליישב את המחלוקת עם הפלסטינים בנוגע למסירת השטחים, אולם בעיית הפליטים ושאלת ירושלים ימשיכו להוות בעיות בלתי פתורות. עם זאת, לדעתם, אפשר להסכים על המנגנון שיטפל בשתי הבעיות האלה.

ראש הממשלה מבקש לקיים את הפסגה המשולשת בוושינגטון מייד אחרי ה- 4 ביולי, מאחר ולדעתו המו"מ עם הפלסטינים מוצה. ברק גם החליט לצרף את השר אלי ישי למשלחת השרים שתצא לוושינגטון.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by