בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גאווה חובקת עולם 

גאווה חובקת עולם

 
 
חדשות  נענע


בת"א נערך אמש מצעד הגאווה הגדול ביותר אי פעם. בקליפורניה סקר קובע כי הרוב בעד שוויון לזוגות חד מיניים ובגרמניה מוגשת הצעת חוק לשוויון זכויות כזה, גם אם אחד מבני הזוג אינו גרמני. בסקוטלנד בוטלה תקנה 28 וממשלת ברזיל מכירה בבני זוגות מאותו המין. רק באיטליה הותיקן נלחם נגד מצעד הגאווה העולמי. חודש הגאווה ברחבי העולם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בת"א נערך אמש הפנינג הגאווה הגדול ביותר שידעה קהילת ההומואים והלסביות בארץ. עשרות אלפים השתתפו במצעד הגאווה שהחל בכיכר רבין והסתיים בפארק הירקון.

המצעד התקיים תחת חסותה של עיריית ת"א ונוכח בו גם ראש העיר, רון חולדאי, כמו גם חברי כנסת ממרצ, ישראל אחת, שינוי וחד"ש. יו"ר תנועת שינוי, טומי לפיד, הבטיח למשתתפים כי יעשה הכל למען שוויון זכויות להומואים ולסביות.

בפארק הירקון עצמו נערך לאחר המצעד הפנינג ענק שכלל שתי במות בידור מרכזיות ויריד דוכנים. זמרים רבים הופיעו בפני הקהל, בהם דנה ברגר, קורין אלאל, עברי לידר, מיכל אמדורסקי ועוד.

לאחר המצעד המוצלח אמש בת"א, העיניים מופנות כעת לרומא, בירת איטליה, שם אמור בעוד כשבועיים להתקיים מצעד הגאווה העולמי, בהשתתפות מאות אלפי הומואים, לסביות ותומכים מרחבי העולם.

ברומא קיים מאבק מזה מספר חודשים כמצד הותיקן, כנגד מצעד הגאווה. אנשי הדת מהוותיקן מפעילים לחץ על רה"מ וראש-העירייה שלא להעניק חסות ותקציבים למצעד שמבטא, לדבריהם, כפירה בדת ובחוקיה.

לצד אנשי הדת צפויים להפגין נגד מצעד הגאווה גם אנשי ימין שמרנים ויש חשש למהומות והתנגשויות עם המשטרה.

בצל המאבק על המצעד, יצא מהארון לפני כשלושה שבועות, לראשונה בהיסטוריה של איטליה, חבר ממשלה.
 
 
בארה"ב ובמדינות האיחוד האירופי כבר הובעה דאגה מניסיונות השלטון והוותיקן לפגוע בזכויות ובחופש-ההבעה של הלסביות וההומואים באיטליה.

אבל בעוד באיטליה נמשכים המאבקים, ברחבי העולם זוכה הקהילה ההומו-לסבית להישגים מרשימים.

הפרלמנט הסקוטי קיבל החלטה על ביטול תקנה 28, הידועה לשמצה בבריטניה. התקנה, אותה העבירה ת`אצר בימי ממשלתה השמרנית, אסרה על מורים לעסוק בנושא ההומוסקסואליות בצורה חיובית. הממשלה הבריטית מנסה זה מספר שנים לבטל את התקנה, בעיקר מאז עליית מפלגת הלייבור לשלטון, אולם עד כה ללא הצלחה.

גורמי חינוך טענו לאורך כל הדרך כי התקנה מונעת מהם, באופן פורמאלי, מלעסוק בצורה אובייקטיבית בנושא נטייה מינית, פגעה ביכולתם למנוע הצקות לתלמידים הומואים ולסביות והקשתה על ייעוץ לבני נוער המצויים במצוקה בשל נטייתם המינית.

סוכנות איי.פי מדווחת כי הממשלה העצמאית החדשה של סקוטלנד, שכעת אחראית על ענייני הפנים של המחוז ואינה תלויה בממשלה הבריטית בנושאים אלו, הצביעה בעד ביטול התקנה ברוב של 99 חברים למול 17 מתנגדים, עם שני נמנעים.

ובגרמניה גיבשה הממשלה את הצעת החוק לשיוויון זכויות סוציאלי לזוגות חד מיניים. שתי החברות המרכזיות בממשלה - המפלגה הסוציאל דמוקרטית ומפלגת הירוקים הסכימו אתמול (שישי) על הטיוטא לחוק החדש.

הצעת החוק אמורה לעלות לקריאה ראשונה בפרלמנט הגרמני בחודש הקרוב. החוק החדש מכיר בזוגות חד מיניים כמשפחות, וכך יוכלו זוגות הומואים ולסביות לזכות בזכויות זהות לאלו של זוגות הטרוסקסואלים בגרמניה, בהן הקלה במסים, ביטוח סוציאלי ואף בנושא ההגירה - כך שגם מי שאינו אזרח גרמני אך בן/בת זוגו אזרח גרמניה, יזכה לזכויות תושב, כפי שנהוג לגבי זוגות סטרייטים.

האופוזיציה בגרמניה, ובעיקר המפלגה הדמוקרטית-שמרנית, הודיעה כי לא תאפשר את העברת החוק בפרלמנט.

גם בקליפורניה השמרנית זכתה הקהילה להשגים מרשימים לאחרונה. מורה לסבית זכתה ביום שלישי האחרון בפסיקה של בית משפט בקליפורניה, האוסר על בית הספר שבו היא מועסקת להעביר תלמיד שהיא מחנכת לכיתה אחרת.

האתר גיי ווי מדווח כי ראשית הפרשה בשנת 1998, אז דרשו הוריו של התלמיד להוציא את ילדם מכיתתה של המורה, אלתה קאוונאג`, בגלל היותה לסבית. בינואר 1999 הורה משרד החינוך האמריקאי למנהלי המחוז שלא להוציא את התלמיד מהכיתה, שכן הדבר יירשם לרעה בתיקה האישי של המורה. מנהלי המחוז עתרו נגד ההחלטה לבית הדין לעבודה ועתה גם עתירה זו נדחתה.

עוד בקליפורניה, אם היה נערך היום משאל עם, רוב התושבים היו תומכים בהכרה בזוגיות בין בני אותו המין. כך עולה מסקר שערכו שתי אגודות גייז במדינה.

מהסקר, שנערך בין 1200 אזרחים בקליפורניה, עולה כי 52 אחוז היו תומכים במתן הכרה חוקית בזוגיות חד מינית ו-41 אחוז היו מתנגדים להכרה זו. 69 אחוז סבורים כי אפליה במתן זכויות לזוגות אלה פוגעת ביחסים ביניהם.

רוב הנשאלים סבורים כי הכרה ב"שותפות לחיים" בין בני זוג מאותו המין לא תפגע במוסד הנישואים המסורתי.

עוד בארצות הברית: מועצת אקדמיית פיליפס אקסטר, הפנימייה הוותיקה ביותר בארצות הברית, החליטה להתיר לזוגות גייז לשמש כהורים אומנים במעונות הפנימייה.

חברי הפקולטה בבית הספר היוקרתי ובני זוגם מחויבים לגור במעונות לצד הסטודנטים, ולהציע סיוע וייעוץ וכן לשמש כמעין "הורים מחליפים".

מועצת בית הספר החלה לשקול את השינוי לאחר שפנימייה מתחרה באנדובר נקטה מדיניות דומה באוקטובר.

בנוסף, החליטו החודש שלוש יצרניות רכב אמריקניות גדולות, ג`נרל מוטורס, חברת פורד ומחלקת קרייזלר-רכב, בתאגיד הענק הגרמני של דיימלר-קרייזלר, כי ירחיבו את ביטוח הבריאות לבני הזוג של כל העובדים ההומואים והלסביות שמועסקים בחברותיהן. שלוש החברות מעסיקות יחד 450,000 עובדים, ולכן מדובר בהתפתחות משמעותית במאבק ההומו-לסבי לקבלת זכויות והטבות שוות במקומות התעסוקה.

ובברזיל הודיעה הממשלה כי היא תעניק הכרה משפטית במערכות יחסים של גייז, בכך שתיתן להם זכויות לרשת את הפנסיות ואת תשלומי הביטוח הלאומי האחד של השני.
פעילים אומרים כי מדובר בצעד הוא ראשון מסוגו באמריקה הלטינית.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by