בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ביילין קורא לסוריה לקבל את הצעת סיל לקראת חידוש המו"מ 

ביילין קורא לסוריה לקבל את הצעת סיל לקראת חידוש המו"מ

 
 
חדשות נענע 

לפי ההצעה, השליטה על החוף הצפון מזרחי של הכינרת תחולק בין ישראל וסוריה. גורמים בלישכת ברק: המו"מ לא יחודש בקרוב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל קוראת לסוריה לקבל את הצעתו של העיתונאי הבריטי פטריק סיל כבסיס לחידוש המשא ומתן לשלום בערוץ הסורי. אמש (שבת) בתוכנית `פגוש את העיתונות` אמר השר יוסי ביילין כי נשיא סוריה המיועד, בשאר אל-אסד כבר מכיר את הצעת סיל.

הצעת סיל מתייחסת למחלוקת על השליטה בחוף הצפון מזרחי של הכינרת, ולפיה מי הכינרת ישארו בריבונות ישראלית מלאה וועדה מיוחדת תחלק בין המדינות את מי הבניאס. כמו כן, סוריה תזכה בריבונות על קו החוף באיזור הצפון מזרחי אך תתחייב שלא לשאוב מים מהאגם, לא לזהמו ולא להטות את נחלי הגולן שמימהם מגיעים לכינרת.

עוד נכתב בהצעה כי אזרחי ישראל וסוריה יוכלו לנסוע באופן חופשי בכביש המקיף את האגם ולא יוקמו באיזור מעברי גבול ומכס. עפ"י ההצעה על הביטחון באיזור יפקחו נציגי האו"ם.

קריאתו של ביילין אמש תואמה עם ראש הממשלה שקיבל בעבר את הצעת סיל, ועל אף שעמדתו הרשמית של ברק היא שהריבונות על כל חוף כינרת והגדה המזרחית של נהר הירדן ההרי צריכה להישאר בידי ישראל.

ביילין סבור שאפשר להגיע בתוך חודשיים להסכמים עם סוריה והפלסטינים ולהציג אותם במשאל עם כפול על הסדר שלום כולל עוד בתקופת כהונתו של נשיא ארה"ב ביל קלינטון. `הארץ` מדווח הבוקר כי מקור בלשכת ברק אמר שראש הממשלה מטיל ספק בסיכויי ההסדר המהיר עם סוריה וכי בכל מקרה בשבועות הקרובים יושם דגש על הערוץ הפלסטיני.

בשיחתו עם מזכ"ל האו"ם, קופי אנאן, ביום חמישי אמר בשאר אל-אסד כי הוא מעוניין לחדש את תהליך השלום עם ישראל `בכל זמן` אך הדבר ייעשה אך ורק על בסיס נסיגה ישראלית מוחלטת מרמת הגולן עד לקוי ה4 ביוני 67.
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by