בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נכונות בקרב הפלסטינים לפגישת פסגה 

נכונות בקרב הפלסטינים לפגישת פסגה

 
 
חדשות  נענע

אומרים גורמים מדיניים בכירים בישראל. שלמה בן עמי: עמדות ישראל והפלסטינים מעולם לא היו קרובות יותר. הפלסטינים: פגישת פסגה מעולם לא הייתה רחוקה יותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"בצד הפלסטיני ניכרת בימים האחרונים נכונות גדולה יותר להשתתף בפסגה המשולשת" אמר אתמול (שבת) מקור מדיני בכיר בירושלים.

הפלסטינים דחו עד כה את הצעת ראש הממשלה, אהוד ברק, לכנס פסגת מנהיגים עם יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, ונשיא ארה"ב, ביל קלינטון, שבה ינסו להשלים את הסכם המסגרת להסדר הקבע.

עיתון הארץ מדווח הבוקר כי לדברי המקור, המעורב במו"מ עם הפלסטינים, ההסכם חיוני לפלסטינים כשם שהוא חשוב לישראל וגם הם מעדיפים ליהנות מהאמון שנצבר עם קלינטון, ולא להתחיל מאפס עם הנשיא החדש. "גם הם מבינים את ההקשר הרחב של הפסגה" אומר המקור.

בתוך כך אומר השר לביטחון פנים, שלמה בן עמי, העומד גם בראש צוות המו"מ הישראלי על הסכם המסגרת להסדר הקבע, כי "עמדות ישראל והפלסטינים מעולם לא היו קרובות יותר, ואנו מתקרבים ליצירת בסיס לפסגה". לדבריו פסגה כזו תיצור "אנרגיה מדינית חדשה" שתדחוף את המנהיגים להכרעות, בשעה שעיני העולם כולו צופות בהם.

מנגד, הפלסטינים ממשיכים לטעון כי פגישת פסגה אינה רלוונטית כרגע. בסוף השבוע אמר יו"ר צוות המשא ומתן של הפלסטינים, סאיב עריקאת, כי קיום הפסגה נתון בספק, כל עוד ישראל לא תבצע את הנסיגה השלישית.

מגלי צה"ל נמסר כי בכירים ברשות הפלסטינית אומרים הבוקר (ראשון) כי "פגישת פסגה מעולם לא הייתה רחוקה יותר" . לטענתם, המרחק בעמדות הצדדים גדול מאוד, ואין כל טעם בפגישת פסגה במצב הנוכחי, פגשה שלא תוביל לדבר ללא גיבוש הסכמות והבנות בין ישראל לרשות. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by