בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ביקורת ברחבי העולם על ההוצאה להורג של גראהם 

ביקורת ברחבי העולם על ההוצאה להורג של גראהם

 
 
חדשות  נענע

האיחוד האירופי מבטיח לפעול לביטול ההוצאה להורג בארה"ב במסגרת השיחות בין האיחוד לממשל האמריקני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ביקורת חריפה נמתחה אתמול ברחבי העולם על הוצאתו להורג של גארי גראהם, אסיר מטקסס, שגזר דינו בוצע למרות חששות הועלו כי הוא לא זכה למשפט הוגן.

עיתון הגארדיאן הבריטי מדווח כי צרפת הודיעה שנושא עונש המוות בארה"ב יהיה בין הנושאים שבהם תעסוק כנשיאת האיחוד האירופי, תפקיד שתתחיל למלא בקרוב.

גראהם, שטען בעקביות לחפותו במשך 19 השנים שבהן היה כלוא באגף הנידונים למוות, נאבק בסוהרים לכל אורך הדרך אל תא ההוצאה להורג, שם הוזרקה לו הזריקה הקטלנית, לאחר שנכשל ניסיון של הרגע האחרון של הצוות המשפטי שלו לדחות את ההוצאה להורג. מילותיו האחרונות היו: "האמת תצא לאור. הם הורגים אותי הלילה. הם רוצחים אותי".

בשבוע שלאחר הרצח הודה גראהם בשורה של מעשי שוד מזוין, אך הכחיש את אשמת הרצח. במקום הרצח לא התגלו שום ממצאים שהצביעו עליו כאשם, והוא הורשע על סמך עדותה של עדה אחת בלבד.

דוברת משרד החוץ של צרפת, אן גאזו-סקרה, אמרה שהקונסוליה הצרפתית ביוסטון ניסתה להתערב בשם האיחוד האירופי למניעת ההוצאה להורג, אך מושל טקסס, ג`ורג` בוש, התעלם. "אנו מאוכזבים מאד מההוצאה להורג", אמרה גאזו-סקרה. "בעיקר אנו מצטערים על כך שהרשויות בטקסס הסתכנו בהרג אדם חף מפשע. הפסקת ההוצאות להורג בארה"ב תהיה אחד הנושאים בהם נעסוק במשך כהונת צרפת כנשיאת האיחוד האירופי".

מארי רובינסון, נציבת האו"ם לענייני זכויות אדם, אמרה שההוצאה להורג "מנוגדת לעקרונות הבינלאומיים המקובלים".


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by