בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שריד מעריך: בחירות חדשות בקרוב 

שריד מעריך: בחירות חדשות בקרוב

 
 
חדשות נענע 

המפד"ל וישראל בעלייה מאיימות בפרישה בגלל הנושאים המדיניים, יהדות התורה - בגלל אי יישום מסקנות ועדת טל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר מרצ שריד תקף היום (ראשון) את שרי ישראל אחת, כך מדווח גל"צ. בכינוס של המפלגה אמר שריד שהממשלה תיפול ברגע שיובא ההסדר עם הפלסטינים לאישור הכנסת. לדבריו, מרצ מתכוננת לבחירות.

סיעות המפד"ל וישראל בעלייה הודיעו לראש הממשלה כי ימשיכו לתמוך בהקדמת הבחירות כל עוד אין הן שותפות מלאות לתהליך המדיני.

יו"ר מפלגת ישראל בעליה, השר נתן שרנסקי, אומר הבוקר (ראשון) כי ממשלת ברק הגיע לסוף דרכה. שרנסקי דורש מראש הממשלה לסכם את היקף הוויתורים שישראל תעשה במסגרת המו"מ עם הפלסטינים, עוד לפני צאתו לפסגה המשולשת בארצות הברית. לדבריו הסכמה בנושאים מדיניים יש לבנות בממשלה, ולא באור הזרקורים, לעיני העולם כולו. שרנסקי מאיים לפרוש מהממשלה אם לא יסוכמו מראש קווים אדומים במשא ומתן עם הפלסטינים.

בראיון לגלי צה"ל אמר שרנסקי כי הוא נאלץ, לטענתו, לברר בדרכים-לא-דרכים, מה בדיוק קורה בדיונים בין ישראל לבין הפלסטינים בחודשים האחרונים. לדבריו כשישב בבריה"מ בכלא נחשב למרגל אך מעולם לא חשב שיצטרך לרגל אחרי ישראל כדי להשיג מידע.

וגם במפלגת `יהדות התורה` מאיימים על ממשלת ברק. בכירים במפלגה דורשים לעגן בחוק את המלצות וועדת טל בסוגיית גיוס בחורי ישיבות. ``אם זה לא יקרה בחודש הקרוב``, הם מאיימים, ``נפתח במלחמת חרמה נגד הממשלה ונפעל להפלת אהוד ברק``.

ב`יהדות-התורה` זועמים על כך שש``ס, כלל לא העלתה את סוגיית גיוס בני הישיבות, במשא-ומתן שניהלה עם `ישראל אחת` לפתרון המשבר הקואליציוני. ראשי המפלגה החרדית אומרים שאם מסקנות ועדת טל לא יעוגנו בחוק בקרוב הם לא יהססו לתקוף ולהחרים גם את ש``ס.

ורק במרצ ממשיכים להפגין נאמנות לממשלה. שר החינוך הפורש יוסי שריד אמר הבוקר שמפלגתו מתכוונת לתת לאהוד ברק תמיכה מלאה למרות פרישתה מהממשלה. שריד גם הבהיר שלמרות פרישתו מהממשלה יש לו דרך להשפיע על קבלת ההחלטות במשרד החינוך שבראשו עמד. לדבריו, סוכם שכל עוד מרצ איננה בממשלה יחזיק ראש הממשלה בעצמו את התיק.
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by