בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חיילי נאט"ו לכדו פושע מלחמה |סרבי בכיר 

חיילי נאט"ו לכדו פושע מלחמה |סרבי בכיר

 
 
חדשות נענע 

דוסקו סיקריצ'ה הואשם על ידי בית הדין לפשעי מלחמה של האו"ם בפשעים נגד האנושות ובפשעי מלחמה. במחנה המעצר עליו פיקד נערך טבח המוני במוסלמים וקרואטים במהלך המלחמה בבוסניה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיילי נאט"ו לכדו היום (ראשון) פושע מלחמה סרבי בכיר החשוד בטבח המוני באסירים מוסלמים וקרואטים בזמן שפיקד על מחנה המעצר הידוע לשמצה קרטרם במהלך המלחמה בבוסניה.

דוסקו סיקריצ`ה הואשם על ידי האו"ם בפשעי מלחמה בבית הדין לפשעי מלחמה בהאג ביולי 1995.סוכנות איי.פי מדווחת כי סיקריצ`ה הואשם בפשעים נגד האנושות, פשעי מלחמה ועבירות נוספות. בהודעה שהוציאה נאט"ו נמסר כי סיקריצ`ה נעצר מוקדם ביום ראשון וכי הוא ישלח להאג במהירות האפשרית. לחיילי נאט"ו לא היו נפגעים במהלך מבצע לכידתו של סיקריצ`ה.

סוכנות הידיעות היגוסלבית דיווחה כי סיקריצ`ה נעצר ב-2:45 לפנות בוקר על ידי כוח של חיילים בריטיים בביתו בעיר הבוסנית-סרבית פריז`דור. בשעת המעצר שהו בבית אשתו ושני ילדיו של סיקריצ`ה, אולם הם לא נפגעו.

על פי כתב האישום נגדו ב-1995 יותר מ-000,3 בוסנים מוסלמים ובוסנים קרואטים הוחזקו במעצר במפעל קרמיקה נטוש בעיק קרטרם. העצירים נרצחו, עברו התעללות מינית, עונו, הוכו והיו נתונים ליחס אכזרי ולא אנושי.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by