בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"אין טעם למו"מ במתכונת הנוכחית" 

"אין טעם למו"מ במתכונת הנוכחית"

 
 
חדשות  נענע

אומרים גורמי ממשל אמריקנים. אולברייט: כרגע לא נראה שיש טעם בקיום פסגה. מגיעה מחר לאזור לבדוק אפשרות קיום הפסגה בקרוב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמים בממשל האמריקני אומרים כי אין טעם להמשך המו"מ בין ישראל לפלסטינים במתכונת הנוכחית. מגלי צה"ל נמסר כי לדברי אותם גורמים, רק פסגה בוושינגטון, בהשתתפות נשיא ארה"ב ביל קלינטון, ראש הממשלה אהוד ברק, ויו"ר הרשות הפלסטינית יאסר עראפת, תוכל להביא להתקדמות במו"מ לקראת הסדר הקבע.

למרות ההצהרות אתמול (שני) של גורמים מדיניים בישראל, והצהרתו של השר לביטחון פנים שלמה בן עמי, כי הפערים בין הצדדים מעולם לא היו קטנים יותר, נראה כי פריצת דרך לא נראית בעתיד הקרוב.

השר אמנון ליפקין שחק אומר הבוקר לגלי צה"ל כי פגישת פסגה היא המפלט האחרון לקידום המו"מ. לדבריו, בחודשים האחרונים לא הייתה התקדמות של ממש, ובימים האחרונים לא מתקיים מו"מ אמיתי בין הצדדים. לדבריו, גם אם פסגה לא תוביל לחתימה על הסכם, היא תוכל להביא להתקדמות משמעותית במו"מ.

ברק נועד אתמול בלילה בלשכתו עם מתאם שיחות השלום האמריקני, דניס רוס. מטרת הפגישה הייתה הכנות לביקורה של מזכירת המדינה מדלן אולברייט, המגיעה לישראל מחר בלילה, במטרה לבחון האם נוצרו התנאים לקיום פיסגה משולשת בוושינגטון.

אולברייט עצמה אומרת כי כרגע נראה שהפער בעמדות הצדדים רב, ואינו מצדיק קיום פסגה ישראלית-פלסטינית בוושינגטון. אולם, כאמור, היא עתידה לבדוק את הנושא לעומקו בביקורה הקרוב באזור.

הפלסטינים ממשיכים להתנגד לקיום פסגה, בטענה כי אין כל טעם לקיים פסגה ללא הבנות קודמות. סוכנות רויטרס מדווחת כי חסן אספור, חבר בצוות השיחות הפלסטיני אומר: "כינוס פסגה, בלי להגיע קודם למכנה משותף בנושאים הקריטיים, תגרום לכך שהפסגה תיכשל".
 

ידיעות קודמות:

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by