בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בחירות 2015 
היועמ"ש לא יאפשר למנות בתקופת הבחירות את מחליפיהם של מפכ"ל המשטרה ונציב שב"ס 

היועמ"ש לא יאפשר למנות בתקופת הבחירות את מחליפיהם של מפכ"ל המשטרה ונציב שב"ס

 
בחירות 2015 |
 

היועמ"ש קבע כי השלטון הנוכחי, בהיותו שלטון מעבר, מחויב לנהוג לפי דרישת האיפוק ויכריז על מינויים אך ורק במקרים חיוניים וכאשר אין פתרון הולם אחר. עוד הוא ציין כי תקופת כהונתם של בעלי התפקידים הנוכחיים אמורה בין כה וכה להסתיים בתחילת מאי, מתי שסביר להניח שכבר תוקם הממשלה הבאה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הודיע היום (ראשון) לשר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', כי החליט שלא לאשר את בקשתו למנות בתקופת הבחירות את מחליפיהם של מפכ"ל המשטרה ונציב שירות בתי הסוהר.


"הצורך בביצוע מינויים של קבע לתפקיד מפכ"ל המשטרה ונציב שירות בתי הסוהר בעת הזו אינו גובר במשקלו על דרישת האיפוק שעל הממשלה לגזור על עצמה, המתחייבת מהיותה בגדר שלטון-מעבר", קבע היועמ"ש והורה להותיר את ההכרעה בעניין לממשלה שתוקם לאחר הבחירות.


היועמ"ש וינשטיין הוסיף כי יש להימנע ממינויים של קבע למשרות אלו בתקופת בחירות, וכי רק במקרים חריגים, בהם קיימת חיוניות באיוש מידי של המשרה באופן קבוע ולא ניתן למצוא לכך פתרון סביר והולם אחר, תיבחן האפשרות לאפשר את איוש המשרה על יסוד בדיקה פרטנית של הנסיבות.

 

 
מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו: "איוש המשרה אינו חיוני ודחוף"
 מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו: "איוש המשרה אינו חיוני ודחוף"   צילום: חטיבת דובר המשטרה 
 

תקופות כהונתם של מפכ"ל המשטרה ונציב שירות בתי הסוהר הנוכחיים עתידות שתיהן להסתיים ביום 1.5.15, כלומר לאחר הבחירות, במועד שבו ע"פ היועמ"ש אפשר כי כבר תכהן בישראל ממשלה חדשה. היועמ"ש ציין כי נכון לעכשיו, טרם נבחרו על-ידי השר המועמדים שעליהם יבקש להמליץ לממשלה, וממילא טרם נבחנה מועמדותם של אלו על-ידי הוועדה המייעצת וטרם אושרו המינויים על-ידי הממשלה.


בהקשר זה צוין, כי על אף שאין ספק שההליך שבוצע עד כה ורצונו של השר להשלים את הליך המינוי מבוססים על שיקולים מקצועיים, ואף שהמועמדים שהועברו על-ידו מבעוד מועד לבדיקה משפטית נמנים על הדרג המקצועי הבכיר, הרי שעדיין קיים חשש כי ביצוע המינויים בתקופה זו ייתפס מבחינה ציבורית כניסיון להכריע ערב הבחירות בסוגיה שראוי להותיר לידי הממשלה הבאה.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by