בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
משפט ופלילים 
כתב אישום הוגש נגד מייסד עמותת "חזון ישעיה" 

כתב אישום הוגש נגד מייסד עמותת "חזון ישעיה"

 
משפט ופלילים |
 

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד אברהם ישראל, בין היתר בגין עבירות של מרמה, הלבנת הון ורישום כוזב. על פי כתב האישום, ישראל הציג נתונים מוטעים לתורמי העמותה כדי להסוות את מצבה הכלכלי והעביר כספים שנתרמו לידיים פרטיות. גם הרב ישעיהו פינטו מוזכר בכתב האישום כמעורב בעבירות, אך התיק נגדו נסגר בשל חוסר ראיות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
על פי כתב האישום, כספי העמותה העוברו לידיים פרטיות
 על פי כתב האישום, כספי העמותה העוברו לידיים פרטיות   צילום: FOTOLIA (אילוסטרציה) 
 
 

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (שני) כתב אישום נגד אברהם ישראל, שייסד ועמד בראש עמותת "חזון ישעיה". העבירות המיוחסות לישראל הן קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, ניסיון לקבל דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד, איסור הלבנת הון ודיווח בלתי נכון, גניבה בידי מנהל, מרמה והפרת אמונים בתאגיד ושיבוש מהלכי משפט.

 

כמו כן מייחס כתב האישום לאברהם חבצלת, ששימש כרואה החשבון של העמותה, עבירות רישום כוזב במסמכי תאגיד וסיוע לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. ישראל ייסד את העמותה, שייעודה ועיסוקה המוצהר הם מתן עזרה לנזקקים, לרבות ניצולי שואה, בתחומים שונים כגון תמחוי, הכשרות מקצועיות, מרפאות שיניים וכדומה.

 

במסגרת תפקידו, ניהל ישראל את העמותה ועסק בגיוס כספים, בניהול קשר עם תורמים ועם עמותות מקבילות. על פי כתב האישום, בין השנים 2000-2012 הציג המייסד בפני תורמים מצג שווא ביחס להיקף פעילות העמותה וטיב פעולתה, וזאת בכוונה להונות אותם ולהביאם לתרום לעמותה.

 

חלק ממקורותיה של העמותה הופנו למימון ולתמיכה באברכים ובחורי ישיבה, ובנוסף היא נטלה חלק בפעילות של מכירות בשר במחיר מוזל לבחורי ישיבה. היקף המכירות בתחום הבשר עמד על כ-80 מיליון שקלים, וכ-8 מיליון מסכום זה שולמו מתוך כספי העמותה - וזאת בלא ידיעת חברי הוועד המנהל שלה.

 

 
העמותה מימנה אברכים ובחורי ישיבה
 העמותה מימנה אברכים ובחורי ישיבה   צילום: משה מזרחי - חדשות 24 
 

מעורבותו של הרב יאשיהו בפינטו בפרשה

על פי כתב האישום, אברהם השמיט במכוון כל אזכור של פעילות זו בפניותיו לתורמים, כאשר ההכנסות וההוצאות הנוגעות למכירות בשר נרשמו באופן כוזב במסמכי העמותה. במהלך שנת 2011 החל להתעורר חשדם של תורמים ביחס לאי סדרים בהתנהלות העמותה, ובעקבות חששו של ישראל כי מעשי המרמה שלו עומדים להיחשף, הוא פנה לרב יאשיהו פינטו וביקש את חסותו.

 

בעקבות פנייה זו, ובהדרכת הרב פינטו, דאג הנאשם להדחת חברי עמותה אשר דרשו את הדחתו של ישראל עד לבירור החשדות, ובמקומם פעל למנות מקורבים של הרב פינטו. במקביל הועברו למעלה מ-1.1 מיליון דולר מכספי העמותה אל הרב פינטו באמצעות חשבון הבנק של אשת הרב.

 

הכסף שהועבר לרב פינטו שימש אותו ואת בני משפחתו לצורך ענייניהם האישיים. לאחר שנודע לנאשם על כך שמתנהלת חקירה בעניינו הוא החליט, בעצה אחת עם פינטו, לצאת מהארץ במהלך ינואר 2012. עוד עולה מכתב האישום כי השניים החליטו להעביר סכום של 150 אלף שקלים מחשבונה של אשת הרב בארצות הברית לזה של דוד סימנטוב, יד ימינו של אברהם בעמותה, כדי שלא ישתף פעולה עם המשטרה.

 

כתב האישום מייחס לישראל קבלת תרומות במרמה בהיקף של מיליוני שקלים בנסיבות מחמירות, כאשר רואה החשבון ואברהם חבצלת נאשם בכך שסייע לו להשיגן. יש לציין שהתיק נגד הרב פינטו בעניין זה נסגר מחוסר ראיות.

 

החקירה בפרשה זו הובילה לשוחד שהעביר על פי החשד הרב פינטו לתת ניצב אפרים ברכה על מנת שיחשוף בפניו פרטים מהחקירה.

 

 
החקירה הובילה לשוחד שהעביר על פי החשד הרב פינטו לתנ"צ ברכה
 החקירה הובילה לשוחד שהעביר על פי החשד הרב פינטו לתנ"צ ברכה   צילום: חדשות 10 
 
 

שובה ישראל: "על המדינה לבקש סליחה ומחילה מהרב פינטו"

מקהילת שובה ישראל נמסר: "הודעת פרקליטות מחוז ירושלים מהיום כי החליטה לסגור, מחוסר ראיות, את התיק כנגד המנהיג הרוחני הרב יאשיהו פינטו, בפרשת 'חזון ישעיה', קובעת באופן ברור ונחרץ כי מלכתחילה לא נפל כל רבב בהתנהלותם של הקהילה, הרב וחסידיו. קהילת 'שובה ישראל' פועלת לפי כל כללי המינהל התקין מאז היווסדה. כעת הכל יודעים זאת שכל ההסתה נגד הקהילה, מקורה בזדון לב וברצון לפגוע שמה הטוב.

 

"חסידי הרב, אשר קיבלו את הבשורה, טוענים כי על מדינת ישראל לבקש סליחה ומחילה מהרב פינטו, ומהקהילה עצמה, על מסכת ההכפשות, ההשמצות והעלילות שהיום התברר שאין מאחוריהם דבר והכל היה גיבוב של שקרים והמצאות.
לצערה של קהילת 'שובה ישראל', עינוי הדין בפרשה זו גרם להידרדרות נוספת בבריאותה של הרבנית רבקה דבורה והאחריות לכך מוטלת על הגורמים שהפריכו טענות שווא כנגד הרב מבלי שבדקו וחקרו לעומקם של דברים".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by