בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האיי.אר.איי חשף את מאגרי הנשק שלו בפני משקיפים זרים 

האיי.אר.איי חשף את מאגרי הנשק שלו בפני משקיפים זרים

 
 
חדשות נענע 

טוני בלייר: זהו צעד חשוב בדרך לשלום קבע בצפון אירלנד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לראשונה חשף הצבא האירי הרפובליקאי (איי.אר.איי) חלק ממאגרי הנשק שלו לפיקוח בינלאומי, במה שתואר כצעד חשוב בדרך לשלום קבע בצפון אירלנד. ההודעה על פריצת הדרך נמסרה במקביל בלונדון, בידי מפקחים בלתי תלויים, ובדאבלין בידי האיי.אר.איי.

שני המפקחים, מפינלנד ומדרום אפריקה, סיפרו כי הוצגה בפניהם כמות ניכרת מהנשק בו השתמש הארגון במאבקו בשילטון הבריטי. "אנו מאמינים כי לא ניתן יהיה לעשות שוב שימוש בנשק בלי ידיעתנו", הצהירו.

ראש הממשלה הבריטי, טוני בלייר, אמר כי הוא "אופטימי בהרבה" לגבי הוצאת הנשק מהפוליטיקה באירלנד, בזכות עבודת המשקיפים. עם זאת, הבהירה ממשלתו של בלייר כי חשיפת הנשק של האירגון אינה תחליף למטרה ארוכת הטווח של פירוק האירגון מנישקו. "כעת חייב להתחיל תהליך נוסף, של הנחת הנשק של האיי.אר.איי, ושל כל האירגונים הצבאיים באיזור", הצהיר המזכיר לענייני צפון אירלנד, פטר מנדלסון. הוא הוסיף כי על הארגונים הפרו-בריטיים בצפון אירלנד לשקול צעד דומה לגבי מאגרי הנשק שלהם.

שני המפקחים מסרו כי האיי.אר.איי שיתף עימם פעולה, וכי ארסנל הנשק שלו מאוחסן בביטחה. עם זאת, המקורות הרשמיים בבריטניה לא מסרו היכן נמצאו המאגרים, כמה נשק נתגלה, האם בלייר כלל מודע לפרטים הללו, או אם קיים חשש כי הפקחים הולכו שולל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by