בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פוליטי-מדיני 
הפוסל במומו פוסל, גם ב"יש עתיד" העבירו כספים קואליציוניים 

הפוסל במומו פוסל, גם ב"יש עתיד" העבירו כספים קואליציוניים

 
פוליטי-מדיני |
 

יאיר לפיד ומפלגת "יש עתיד" יוצאים נגד העברת הכספים הקואליציוניים ותוקפים את כל מי שלדעתם חשוד בכך. למרות זאת, מבדיקה שנערכה בחדשות 10 עולה, כי גם לפיד ומפלגתו נגועים בהעברת כספים מסוג זה, במספר מקרים שונים , בהם כסף לעמותות ולפרויקטים שנתקעו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

חברת הכנסת, רות קלדרון (יש עתיד), רצתה לטפח ארגונים ליברליים המדברים על שנת שמיטה מזווית חיצונית ולא דתית, לצערה הכספים לא הועברו. במכתב שהעביר החשב הכללי של האוצר נכתב "לאור התפרקות הממשלה, לא ניתן להעביר כספים קואליציונים".

 

גם בבדיקה עם המשרד לשירותי דת עולה תמונה דומה. במשרד טוענים כי אכן הכסף לא הועבר, משום שלפיד לא אישר את העברת הכספים מבלי לתקצב את הפרוייקט של קלדרון.

 

במקרה נוסף, לשכת שר החינוך סידרה למדרשות בארץ תוספת תקציב של 4.5 מיליון שקלים, בתנאי שכמעט שמונים אחוז מהכסף יוחזר לעמותה בשם ״פנימה״, שלפי אנשי המדרשות עצמם, השר פירון חפץ בעיקרה ולכן התנה בכך את העברת הכספים.

 

 
שרי החינוך, האוצר והרווחה במסיבת העיתונאים על הארכת החופש הגדול
 שרי החינוך, האוצר והרווחה במסיבת העיתונאים על הארכת החופש הגדול   צילום: מוקי שוורץ 
 

בתקציב המדינה שעבר בתחילת אוקטובר, כלל שר האוצר לפיד, גם 530 מיליון שקלים שילכו לכספים קואליציוניים. אחד המשרדים שלכאורה אמור לקבל את הכסף, הוא משרד החינוך בשליטת יש עתיד.

 

במפלגה אומרים "זה לא עבורנו אלא למטרות של סגן שר החינוך מהבית היהודי, אבי וורצמן", אבל אין מחלוקת שמי שהעביר את הכספים הקואליציוניים בממשלה הוא שר האוצר יאיר לפיד.

 

ביש עתיד אמרו כי להם מעולם לא היו כספים קואליציוניים. רות קלדרון מסרה שאינה יודעת מאיזה תקציב המשרד לענייני דת היה אמור לממן את הפרויקט שלה. השר לשעבר פירון מסר כי מעולם לא התנה את התקציב למדרשות בהעברת כסף לעמותה אחרת ומאיגוד המדרשות נמסר כי מדובר בשיתוף פעולה לגיטימי וחוקי עם עמותת ״פנימה״.

 

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by