בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מתקרבים להכרעה: |ערפאת - אינני מוכן להתפשר על השטח 

מתקרבים להכרעה: |ערפאת - אינני מוכן להתפשר על השטח

 
 
חדשות נענע 

ראש הרשות הפלסטינית דורש לקבל מאה אחוזים מהשטח הגדה המערבית ורצועת עזה. אהוד ברק מציע "רק" 85 אחוזים. עריקאת: אנחנו עדיין מחכים לתשובות בנוגע לפעימה השלישית. המתאם האמריקאני, דניס רוס: עדיף לדחות את הפיסגה בארה"ב, הפערים - עדיין גדולים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אהוד ברק, חשף היום (שלישי) בישיבת הקואליציה כמה וכמה הצעות אותן העביר לרשות הפלסטינית. ביניהן, הצעה להחזיר לפלסטינים 85 אחוזים משטחי יהודה, שומרון ועזה. בנוסף, הסכים ברק להעניק "זכות שיבה" מצומצמת לפלסטינים.

בעניין זכות השיבה, פורסם הערב בחדשות ערוץ 2 כי ברק מוכן לאפשר חזרת פליטים במסגרת של "איחוד משפחות" בתוך שטחי הרשות. עוד פורסם הבוקר, כי הוא אף מסכים להעביר את אבו דיס לידי הרשות, עוד לפני קיומה של פסגת קלינטון-ערפאת-ברק בוושינגטון.

אלא, שברשות הפלסטינית ממשיכים להקשיח עמדות. ערפאת אמר היום כי לא יתפשר ולו על גרגיר אחד מהשטחים שכבשה ישראל כהגדרתו. סאיב עריקאת, ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני, אמר כי הוא עדיין מחכה לקבל תשובות בנוגע לפעימה השלישית. "תשובה בעניין תסלול את הדרך לקיום הפיסגה".
 
 
כעת, לא ברור מה יעלה בגורלה של הפיסגה אליה שואף כל כך ראש הממשלה ברק. המתאם האמריקאני דניס רוס, אמר היום לאחר פגישתו עם ראשי צוותי המשא ומתן מישראל ומהרשות, כי יש לדחות את קיומה של הפגישה המשולשת עעד לסוף חודש יולי. זאת, מאחר והפערים "עדיין גדולים", כהגדרתו.

מי שתקבל את ההחלטה בעניין קיום הפיסגה, אם בכלל, היא ככל הניראה מזכירת המדינה האמריקנית, מדלין אולברייט. הלילה (שלישי) תיפגש אולברייט עם ראש הממשלה אהוד ברק ועם ראש הרשות ערפאת. ברק תומך בקיומה של הפיסגה בהקדם האפשרי, ערפאת מבקש שלא לקיים אותה כל עוד לא הושלמה הפעימה השלישית.

ברק כינס היום את ראשי סיעות הקואליציה לדיון על המשא ומתן עם הפלסטינים. בדיון השתתף גם מתאם שיחות השלום האמריקני, דניס רוס, שתדרך את השרים על ההתקדמות במשא ומתן.
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by