בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בחירות 2015 - סקרים 
סקר נענע10: רוב הציבור לא יבחר להצביע למפלגה בשל ייצוג משמעותי של נשים 

סקר נענע10: רוב הציבור לא יבחר להצביע למפלגה בשל ייצוג משמעותי של נשים

 
בחירות 2015 - סקרים |
 

עד כמה משתלם פוליטית לשריין מקומות ברשימה לכנסת לנשים? מרבית הבוחרים במדינת ישראל, ובהם בעיקר צעירים, דתיים ותומכי נתניהו – השיבו כי ייצוג נשי משמעותי לא ישפיע על בחירתם במפלגה מסוימת כלל וכלל. רק שליש מהבוחרים השיבו כי ייצוג שכזה יחזק את תמיכתם במפלגה מסוימת—מרביתם תומכי הרשימה בראשות יצחק הרצוג וציפי לבני, חילונים ואקדמאים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סקר נענע10 בנוגע להשפעת ייצוג נשי משמעותי בבחירות
 סקר נענע10 בנוגע להשפעת ייצוג נשי משמעותי בבחירות   צילום: נענע10 וחברת הסקרים TRI 
 
 

ההבדל בחשיבות הייצוג הנשי-הוא ההבדל בין מצביעי נתניהו והרצוג ולבני: יותר ממחצית הציבור (57.3%), ובו נשים רבות, לא יושפע בהחלטתו להצביע למפלגה מסוימת מייצוג משמעותי של נשים ברשימת מועמדי המפלגה לכנסת. כך, עולה מסקר מיוחד לקראת הבחירות שערכה עבור אתר נענע10 חברת המחקרים האסטרטגיים TRI.


בסקר, בו השתתפו 501 נדגמים בגיל ההצבעה מהאוכלוסייה היהודית, נמצא כי רב הציבור שהצהיר כי בחירתו לא תושפע מהייצוג הנשי במפלגה מורכב בעיקרו ממצביעים בגילאי 18-34, בעלי השכלה על-תיכונית, חרדים או דתיים ובוחרים הנוטים להצביע לבנימין נתניהו, שברשימתו לכנסת יש רק שתי נשים.


רק 30.1 אחוז מהמשיבים הצהירו כי נוכחות נשית משמעותית תחזק את תמיכתם במפלגה מסוימת. רבים מאותם בוחרים הינם נשים, ואולם מהסקר עולה כי נמנים עליהם גם חילונים, בגילאי 45 ומעלה, בעלי השכלה אקדמית והכנסה ממוצעת ונטייה לבחור לראשות הממשלה ביצחק הרצוג או בציפי לבני. זאת, כאשר לבני עצמה מכהנת ברוטציה עם הרצוג כראש הרשימה המשותפת של שניהם.

 

 
סקר נענע10 בנוגע להעדפת מועמד/ת לראשות הממשלה
 סקר נענע10 בנוגע להעדפת מועמד/ת לראשות הממשלה   צילום: נענע10 וחברת הסקרים TRI 
 

ייצוג נשי משמעותי, על כל פנים, לא יגרום לבוחרים להימנע באופן כללי מהצבעה למפלגה מסוימת. רק 5.4 מהמשיבים הצהירו כי נוכחות נשית תחליש תמיכתם במפלגה מסוימת, ו-7.2 השיבו שאינם יודעים להעריך כיצד ישפיע רוב מועמדות מהמין הנשי על הצבעתם בבחירות.


שלא במפתיע, עדיין נשמרת היציבות בהעדפת נתניהו על פני הרצוג ולבני לתפקיד ראש הממשלה. רבים מהמצביעים לנתניהו מעידים על עצמם כתושבי ירושלים וכדתיים, בעוד להרצוג וללבני מצביעים תושבי המרכז המגדירים עצמם כחילונים.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by