בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פוליטי מדיני 
סקר המטה המרכזי: להליכוד ולבית היהודי משתלם לרוץ יחד 

סקר המטה המרכזי: להליכוד ולבית היהודי משתלם לרוץ יחד

 
פוליטי מדיני |
 

סקר "המדגם", בפיקוחו של פרופ' קמיל פוקס, העלה כי ריצה משותפת של נתניהו ובנט תניב להם 37 מנדטים, וכי אין אינדיקציה לירידה שלהן בסקרים במידה ויציבו רשימה מאוחדת. מירי רגב ומרב מיכאלי התעמתו באולפן על רקע שאלת ייצוג הנשים. רגב: "מה שחשוב זה מה הנשים עשו למען המדינה". מיכאלי: "היא מרגישה בודדה בעשירייה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הליכוד איבד גובה בסקרים האחרונים לטובת "המחנה הציוני" של העבודה והתנועה, אבל הוא יכול לחזור ולפתוח פער גדול מהמפלגה של הרצוג ולבני - בתנאי שירוץ יחד עם הבית היהודי של נפתלי בנט.

 

רק כשבוע וחצי נותרו עד הגשת הרשימות לוועדת הבחירות המרכזי, אבל סקר "המדגם" בפיקוחו של סוקר חדשות 10, פרופ' קמיל פוקס, הראה אתמול כי רשימה משותפת של הליכוד והבית היהודי לא מביאה פחות מנדטים מאשר ריצה של שתי המפלגות בנפרד. רשימה כזו, על פי הסקר שפורסם אמש, תביא לנתניהו ולבנט 37 מנדטים. "אין אינדיקציה", אומר פרופ' פוקס, "שריצה משותפת תוריד להן מנדטים".

 

סקרים אחרים העלו כי לרוב הציבור לא אכפת מייצוג משמעותי לנשים במפלגה אליה יצביע (66 אחוזים אמרו כי לא תהיה לכך השפעה; 27 אחוזים טענו כי הדבר מגדיל את הסיכוי שיצביעו, 7 אחוזים טענו כי הדבר יוריד); וכי מצביעי הבית היהודי והמחנה הציוני ברובם - 62 אחוז בעבודה, 67 אחוז בבית היהודי - לא ישנו את דעתם בעקבות תוצאותיהן של הבחירות המקדימות. בעבודה יש יותר אנשים שאומרים כי בעקבות הרשימה הנבחרת השתפר הסיכוי שיבחרו ברשימה (22%) מאשר שלא יבחרו בה (16%), ובבית היהודי 19 אחוזים אמרו כי הרשימה שנבחרה תקטין את הסיכוי שיצביעו לבנט, ו-14 אחוזים אמרו כי הרשימה תגדיל את הסיכוי.

 

 
סקר המטה המרכזי: האם לליכוד ולבית היהודי משתלם לרוץ יחד?
 סקר המטה המרכזי: האם לליכוד ולבית היהודי משתלם לרוץ יחד?   צילום: חדשות 10 
 
 

חברות הכנסת מירי רגב מהליכוד ומרב מיכאלי מהעבודה, שהגיעו לדיון על הייצוג הנשי באולפן, הרבו להתערב זו בדברי זו. "הייתי רוצה יותר נשים, אבל הבחירה לא צריכה להיות נשים או לא נשים, אלא מה הנשים הללו עשו לחברה הישראלית", אמרה רגב. "אני מבינה את המצוקה של מירי, לראות את עצמה כאשה בודדה בעשירייה. אצלנו בעבודה יש ייצוג נשי ופמיניזם כבר שנים", ענתה מיכאלי.

 

מיכאלי טענה: "נתניהו היה ראש ממשלה 6 שנים, הביא את המדינה למצב מחפיר, מדינית, בטחונית וכלכלית. כל אזרח ואזרחית יודעת מה מצבה הכלכלי. זה שנתניהו לפי עדותו עצמו לא מסוגל לנהל ממשלה כגן ילדים, או להביא את המפלגה שלו לפריימריז נקי ומסודר - הכישלון כתוב על הקיר".

 

רגב פנתה למיכאלי בבקשה שהשתיים תצאנה בקריאה משותפת ליצחק הרצוג ללכת למשטרה ולשבור את שתיקתו בפרשת עמותות אהוד ברק. מיכאלי סירבה להתייחס עניינית לשאלה.

 

 
מירי רגב ומרב מיכאלי באולפן המטה המרכזי
 מירי רגב ומרב מיכאלי באולפן המטה המרכזי   צילום: חדשות 10 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by