בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הקונגרס צפוי להקל החרם על קובה 

הקונגרס צפוי להקל החרם על קובה

 
 
רויטרס

צפוי לאשר חוק שיאפשר יצוא מוצרי מזון ותרופות לשכנה הקומוניסטית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנהיגים רפובליקאים בקונגרס הסכימו לפשרה שתאפשר הסרת המזון והתרופות מרשימת המוצרים אותם אין ליצא למדינות מוחרמות. המרוויחה העיקרית מכך צפויה להיות קובה, אך גם איראן, לוב, סודן וצפון קוריאה יושפעו מההחלטה. אם יאושר על ידי הקונגרס, יהיה זה שינוי מהותי, מבחינה פוליטית וכלכלית, במדיניות הסנקציות האמריקאית מתחילת שנות השישים, שנועדה לערער את משטרו של פידל קסטרו.

המחוקקים עמלו על הפשרה במשך חמש שעות במשרדו של דובר הבית, דניס האסטרט. נציג מדינת וושינגטון, הרפובליקאי ג`ורג` נת`רקוט, תמך בהסרת החרם על מזון ותרופות, בעוד צירי מדינת פלורידה התנגדו. "אנו מחפשים כל דרך להעברת החוק, וסבורים כי הסיכויים לכך גבוהים", אמר נת`רקוט. "הדבר החשוב ביותר שהחלטנו לשנות היתה מדיניות החוץ שהתייחסה למזון ותרופות כאל נשק. זהו שינוי במדיניות שקיימת כבר 40 שנה, בהתייחס לקובה".

הדבר החשוב ביותר מבחינתם של מתנגדי החוק היתה מניעת הקלות בחוקי התיור של אמריקאים בקובה. בעלי עסקים חקלאיים יוכלו, לדוגמא, לנסוע לקובה לרגל עסקיו, אך לא למטרות תיירותיות. קובה, המייבאת מזון בכ-700 מליון דולר מדי שנה, סומנה על ידי חוואים ובעלי עסקים כשוק טבעי ליצוא האמריקאי, שהוגבל מלסחור עם קובה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by