בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
צבא וביטחון 
מועמדת הבית היהודי לכנסת: "צבא זה לא מסגרת שמתאימה לנשים" 

מועמדת הבית היהודי לכנסת: "צבא זה לא מסגרת שמתאימה לנשים"

 
צבא וביטחון |
 

שרה אליאש, שנבחרה למקום ה-17 ברשימת הבית היהודי לכנסת, הביעה לפני שנה התנגדות לשילובן של נשים בצה"ל מטעמי צניעות. "יש מקומות בצבא, בהם הערבוב של נשים וגברים ממש בעייתי", אמרה בהקלטה שהושמעה הבוקר בגלי צה"ל, "כשמכניסים גברים ונשים יחד בסלט אחד, אין מצב שלא ייפגעו חוקי הצניעות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שרה אליאש, מועמדת הבית היהודי לכנסת
 שרה אליאש, מועמדת הבית היהודי לכנסת   צילום: נדב דוד, ויקיפדיה, CC BY-SA 4.0 
 
 

בימין תקפו בעקבות תוצאות הבחירות לעבודה את מרב מיכאלי, שאמרה שלא היתה שולחת את ילדיה לצבא - אבל מתברר שבמפלגת הבית היהודי יש אשה המתנגדת, גם אם מסיבות שונות, לשירות של נשים בצה"ל.

 

בגלי צה"ל פורסמה היום הקלטה מראיון שהעניקה המדורגת 17 ברשימתו של נפתלי בנט, שרה אליאש, לפני שנה לרדיו של אוניברסיטת אריאל. "אני חושבת שצבא זה לא מסגרת שמתאימה לנשים", אמרה שם אליאש, "לא הייתי ממליצה לבנות להיות בתוכו".

 

המועמדת, אשת חינוך ופעילת "גוש אמונים", אמרה באותו ראיון כי שילוב נשים בצבא פוגע בחוקי הצניעות. "יש מקומות בצבא, בעיקר במקומות הלוחמים, בהם הערבוב של נשים וגברים ממש בעייתי. כשמכניסים גברים ונשים יחד בסלט אחד, אין מצב שלא ייפגעו חוקי הצניעות".

 

"לא רק לגבי בנות דתיות, לא רק מסיבות דתיות"

אליאש קראה לנשים לתרום במסגרת השירות הלאומי, ויצאה נגד נשים הנלחמות על שילובן של נשים אחרות בצה"ל.
"הפמיניזם הזה, שאומר שכל דבר שגבר עושה גם אישה יכולה וצריכה לעשות, באמת אנכרוניסטי", טענה אליאש בראיון, "וחבל לי שהוא כל כך בא לידי ביטוי בצבא בקולניות של הנשים שלוחמות למען שירות צבאי של נשים". המועמדת, שניהלה במשך יותר מ-20 שנים את האולפנה בקדומים, סיפרה כי העבירה את המסר המדובר גם לתלמידותיה: "לגיטימי שלאולפנה יש קו חינוכי ברור, והיא לא פלורליסטית".

 

בתגובה, מסרה אליאש לגלי צה"ל: "עמדתי היא שהמסגרת שלא מתאימה לנשים היא החילות הלוחמים. הטענה שלי היא לא רק לגבי בנות דתיות ולא רק מסיבות דתיות. הדעה הזאת מסתמכת על מחקרו של רז שגיא. לגבי חילות אחרים יש הבדל - וגם שם השירות הלאומי עדיף בעיני ברוב המקרים. לגבי האולפנה, הקו הוא לעודד את הבנות ללכת לשירות לאומי. עם זאת האולפנה לא פוסלת את הבנות שבוחרות ללכת לצבא". מהבית היהודי לא נמסרה תגובה.

 

זוהי לא ההסתבכות הראשונה השבוע של מועמדים בבית היהודי שעברם נחשף: שלשום פורסם בחדשות 10 כי בצלאל סמוטריץ', מספר 9 ברשימה של בנט, היה לפני מספר שנים ממארגני "מצעד הבהמות", ששם ללעג את חברי הקהילה הגאה.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by