בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר ישראלי קובע: ל"מיליונר" |השפעה חיובית 

מחקר ישראלי קובע: ל"מיליונר" |השפעה חיובית

 
 
חדשות נענע 

נמצא כי השעשועון מעביר מסרים חינוכיים. החוקר, ד"ר אמיר חצרוני: זוהי נקמת היורמים במלוא הדרה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר אקדמי חדש שנערך באוניברסיטת תל אביב קובע כי לשעשועון "מי רוצה להיות מיליונר" השפעה חיובית. לדברי החוקר ד"ר אמיר חצרוני, השעשועון מעביר מסר חינוכי ממדרגה ראשונה.

חצרוני, שבדק למעלה מ-800 שאלות בשעשועון בגרסתו הישראלית ובגרסתו האמריקנית, מצא כי הטענה לפיה השאלות מתמקד בנושאים "קלילים" (בידור, ספורט, אוכל ופנאי) אינה מוצדקת. שיעור השאלות על נושאים "כבדי משקל" (מדע, שפות, היסטוריה ותרבות גבוהה) הוא גבוה, לפי ממצאיו.

ד"ר חצרוני מספר שהמניע למחקר היה הביקורת שהוטחה כלפי השעשועון.

במאמר שעתיד להתפרסם בקרוב באחד מכתבי העת המובילים בתחום התקשורת, מעלה החוקר את השאלה כיצד קורה שסדרות מקור כמו "זינזאנה" ו"בת-ים - ניו-יורק" זוכות לביקורות אוהדות מצד אנשי אקדמיה ופוליטיקאים, ללא קשר לרמתן, בעוד שעשועון דוגמת "מיליונר" מהווה מטרה לחיצי המבקרים. "`מי רוצה להיות מיליונר`", אומר חצרוני, "היא תוכנית חינוכית להפליא. זו `נקמת היורמים` במלוא הדרה". חצרוני, שניסה בעצמו להתמודד אך נכשל באחד השלבים המתקדמים, אומר כי "הצופה גם לומד קצת ידע כללי, ובעיקר מקבל את המסר שמשתלם להיות תלמיד טוב בבית ספר ובאוניברסיטה. ומה יותר חינוכי מזה?"

הרשות השניה לטלוויזיה ולרדיו יצאה השבוע בהנחיה המגבילה את מספר השעשועונים אותם יוכלו לשדר זכייני הערוץ בלוח השידורים של הקיץ.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by