בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פוליטי-מדיני 
טיוטת דוח המבקר על ביביטורס: "קבלת טובות הנאה, חשש לפגיעה בטוהר המידות" 

טיוטת דוח המבקר על ביביטורס: "קבלת טובות הנאה, חשש לפגיעה בטוהר המידות"

 
פוליטי-מדיני |
 

תיק החקירה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו על נסיעותיו בתקופה בה כיהן כשר אוצר בממשלת שרון נסגר לאחרונה, אבל הבוקר חושף רביב דרוקר טיוטה הראשונית שנכתבה לפני כשנתיים וחצי, ולפיה עולה חשש לקבלת טובות הנאה ולחשש לפגיעה בטוהר המידות. הליכוד: "המפרסם את הדברים - דינו שנה מאסר"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נתניהו בביקור בקפריסין (אילוסטרציה)
 נתניהו בביקור בקפריסין (אילוסטרציה)   צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ 
 
 

חשיפה: הטיוטה הראשונה של דוח מבקר המדינה בעניין פרשת "ביבי טורס". פרשת טיסותיו לחו"ל של בנימין נתניהו, שנחשפה בתוכנית "המקור", נסגרה לאחרונה בקול ענות חלושה. עם זאת, היום נחשפת הטיוטה הראשונה שכתב המבקר בפרשה, לפני כשנתיים וחצי, על הנסיעות שביצע נתניהו בזמן שכיהן כשר האוצר של ממשלת שרון.

 

בטיוטה נכתב כי ילדיו של נתניהו מומנו בחלק מהטיסות על ידי גורמים זרים, וכי בחלק מהטיסות, נתניהו מומן על ידי גורם זר אחד, בעוד רעייתו ועוזריו על ידי גורם אחר.

 

הטיוטה נכתבה אחרי חקירה של למעלה משנה וחצי של משרד מבקר המדינה, בה היה מעורב צוות בהשתתפות רינה קרמפ, מירי וייס וגם חוקר בכיר ומיומן כמו נחום לוי.

 

 
מבקר המדינה יוסף שפירא. טיוטה ראשונה קשה
 מבקר המדינה יוסף שפירא. טיוטה ראשונה קשה   צילום: באדיבות מכללת ספיר 
 

בטיוטה נכתב כי רק 6.5 מתוך 15 נסיעותיו בתפקיד היו במימון שר אוצר, והיתר במימון גורם זר. המבקר כותב כי על פי כללי המנהל התקין, על נתניהו היה לפנות לוועדה למתן היתרים לפני שנסע במימון זר. לסיכום, כותב המבקר, הביקורת העלתה כי נסיעותיו של נתניהו ומשפחתו חרגו במקרים מסוימים מכללי מנהל תקין, וכי משתקפת תמונה המצביעה לכאורה על קבלת טובות הנאה, עד כדי חשש לפגיעה בטוהר המידות.

 

 
 

מהליכוד נמסר בתגובה: "שוב מתברר שאין גבול לניסיונות להפיל את שלטון הליכוד בראשות נתניהו כולל שימוש באמצעים פליליים. כפי שהדגיש היום מבקר המדינה, 'הדלפה של טיוטות, או מסמכים הנחזים להיות טיוטות, זוהי תופעה פסולה ולא ראויה, המהווה עבירה על החוק'. המבקר קורא ליועץ המשפטי לממשלה להפעיל את סמכותו כלפי אלה שעוברים על החוק בהקשר זה.


"המסמך שפורסם על ידי רביב דרוקר אינו תואם את הטיוטה הראשונית שקיבל ראש הממשלה, והוא אינו כולל את התייחסותם של ראש הממשלה ושל אנשים נוספים. ראש הממשלה דחה מכול וכול את הטענות הכלולות במסמך ובכול מקרה רק הדוח הסופי של מבקר המדינה הוא הרלוונטי.

"לפיכך ברור כי רביב דרוקר, וכל מי שמצטט או מפרסם את דבריו, שותף לדבר עבירה פלילית שדינה מאסר".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by