בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בחירות 2015 
הסלולר עובר לבנק והלוואות לעסקים קטנים: המועמדים לאוצר מציגים את תכניתם הכלכלית 

הסלולר עובר לבנק והלוואות לעסקים קטנים: המועמדים לאוצר מציגים את תכניתם הכלכלית

 
בחירות 2015 |
 

יושב ראש מפלגת 'כולנו', משה כחלון, השם לעצמו למטרה לאייש את תפקיד שר האוצר הציג את תכניתו הכלכלית החדשה. באותו זמן, גם מועמד "המחנה הציוני" לתפקיד, הפרופסור מנואל טרכטנברג הציע תוכנית כלכלית משלו. בין שתי התוכניות קווי דמיון רבים, אך בעוד שכחלון מנסה להעתיק את רפורמת הסלולר שלו לבנקים, טרכטנברג מציע לתת הלוואות מהמדינה לבעלי העסקים הקטנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
טרכטנברג מצטרף לעבודה
 טרכטנברג מצטרף לעבודה   צילום: חדשות 10 
 
 

משה כחלון ומנואל טרכטנברג הציגו היום (שלישי) את תכניותיהם הכלכליות. יו"ר 'כולנו' ומועמד 'המחנה הציוני' לתפקיד שר האוצר מתרכזים ברפורמות במערך הבנקאות בישראל ובין תוכניותיהם קיימים קווי דימיון רבים לצד נקודות שוני מועטות.

 

כחלון וטרכטנברג הציגו את תוכניתם, בה הם ביקשו להפריד את בעלות הבנקים על חברות האשראי וליצור בנקים אינטרנטיים שיגבירו את התחרות ויקלו את המעבר בין הבנקים. זאת בנוסף להקמת מאגר שיאסוף את נתוני האשראי של לקוחות הבנקים, מה שבתקווה יוריד את הריביות במשק.

 

למעט קווי דמיון אלו המופיעים בתכניותיהם של השניים, מועמד 'כולנו' מעוניין לאמץ מרפורמת הסלולר שלו מאפיינים מסוימים. כחלון מעוניין להשתמש בתשתית המחשוב של הבנקים הקיימים ולתת לבנקים חדשים "לרכוב" עליה, בדומה למה שעשה בסלולר. בנוסף לכך, הוא מתכנן להקל בהון העצמי שדרוש לשם הקמת בנק, על ידי מנגנון הטבות למס לגופים שיקימו את הבנקים, עד לרגע שהבנק החדש יגיע לנתח שוק מסוים.

 

 
משה כחלון בראיון לחדשות 10
 משה כחלון בראיון לחדשות 10   צילום: חדשות 10 
 

מלבד מאפיינים אלו, מבקש כחלון להקים מנגנון ביטוח על הפיקדונות, עד לגובה של 750 אלף שקלים, בדומה למה שקורה בארה"ב. ייתרה מכך, מציע המועמד לאחד את כל מנגנוני הפיקוח על המוסדות הפיננסים תחת גוף מפקח אחד שיכלול את הפיקוח על הבנקים, הפיקוח על חברות הביטוח והפיקוח על הרשות לניירות ערך.

 

הפרופסור טרכטנברג לעומת כחלון, מצהיר כי ינסה לקדם את האיסור על מתן הלוואות מהבנקים הגדולים, לגופי הפנסיה והטייקונים, זאת על מנת לתת לבנקים הקטנים לעשות זאת מה שיחזק אותם בתקווה. בנוסף לכך, מועמד ה'מחנה הציוני' מעוניין לפתוח שוק אשראי ללקוחות קטנים, כך שיוכלו לקבל הלוואת מגופים ממשלתיים, בריבית נמוכה מזו שיקבלו בבנקים הגדולים.

 

הפרופסור טרכטנברג מאמין כי העסקים הקטנים הם מנועי הצמיחה של המשק ולכן תכניתו מתמקד בחיזוקם. בין אם בהלוואות חוץ בנקאיות שיינתנו על ידי גופים ממשלתיים ובים אם בהקלות במס. התוכנית שלו שמה לעצמה למטרה לעקוף את המערכת הבנקאית הקיימת, ובעיקר את שני הבנקים הגדולים ולחבר בין כספי הפנסיה לבין האנשים והעסקים שמעוניינים לקבל הלוואות.

 

 

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by