בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק: אפילו המתנחלים יתמכו בהסדר הקבע 

ברק: אפילו המתנחלים יתמכו בהסדר הקבע

 
 
חדשות נענע 

ארה"ב הסירה דרישתה מישראל להכריז על ביצוע הנסיגה השלישית כתנאי לוועידת פסגה. ברק הכחיש שהציע לפלסטינים 92 אחוזים מהשטחים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב הסירה את דרישתה מישראל להכריז על ביצוע הנסיגה השלישית בשטחים כתנאי לקיום ועידת הפסגה בוושינגטון. גורמים אמריקנים אמרו, כי עדיף שלא לפגוע פוליטית באהוד ברק לפני כינוס הפסגה, כך מדווחים גל"צ.

ראש הממשלה אהוד ברק מפגין ביטחון רב לגבי סיכוייו לזכות בתמיכה גורפת במשאל העם על הסדר הקבע, אם וכאשר יושג הסדר שכזה. בראיון לקול ישראל אמר ברק כי הוא משוכנע שהסכם שכזה יזכה ברוב יהודי סוחף, ויקבל תמיכה אפילו מהמתנחלים. הוא חזר על ההתחייבויות שנתן במערכת הבחירות, באומרו כי ישראל לא תחזור לגבולות 67`, ירושלים תישאר מאוחדת, ורוב המתנחלים יישארו בריבונות ישראל. ראש הממשלה הדגיש, כי לא יחתום על הסכם עם הפלסטינים, שבו לא תהיה לישראל אחיזה ביטחונית והתיישבותית בבקעת הירדן.
 
 

גל"צ מדווחים כי כשהציג בפני ראשי סיעות הקואליציה את עיקרי ההצעה הישראלית לפלסטינים, חזר ברק גם על התחייבותו הרביעית בנושא תהליך השלום עם הפלסטינים - ישראל לא תכיר בזכות השיבה. יחד עם זאת אמר ברק בתדרוך לשרים, כי ישראל תהיה מוכנה לקלוט כמות מוגבלת של פליטים, מטעמים הומניטריים.

בראיון ל"בוקר טוב ישראל" הגיב ברק לביקורת שלוי מתח אמש בטלוויזיה על דרך ניהול המשא ומתן עם הפלסטינים והגדיר את לוי כ"השותף המדיני והפוליטי שלי". לדבריו, צודק שר החוץ דוד לוי באומרו שרק אם תהיה התקדמות יהיה הסכם, אבל על התקדמות, אומר ברק, אפשר לדון רק בפסגה.

בתוך כך נודע כי ברק מתכוון להציע לפלסטינים שליטה על כ-85 אחוזים משטחי יהודה ושומרון ועזה, כאשר חלק מהשטח שנמצא ברובו בבקעת הירדן, יועבר לפלסטינים רק בעוד מספר שנים. ברק דחה בראיון לקול ישראל את התוכנית לחילופי שטחים, במסגרתה דורשים הפלסטינים שטחים בתחומי הקו הירוק בתמורה לויתורים בגדה המערבית. הוא הכחיש גם את הידיעות לפיהן הוא מתעתד להציע לפלסטינים 92 אחוזים מהשטחים.

יו"ר האופוזיציה, ח"כ אריאל שרון, אמר בראיון לקול ישראל שאהוד ברק מנהל את המשא ומתן באופן חובבני, וכי אינו עומד בלחצים. "לכן," אמר שרון, "לדעתי הממשלה צריכה ללכת הבית, ומהר".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by