בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סגן שר החוץ האמריקני: אין לכרוך בין עסקת מטוס הביון לסיוע לישראל 

סגן שר החוץ האמריקני: אין לכרוך בין עסקת מטוס הביון לסיוע לישראל

 
 
חדשות נענע 

עם זאת אמר כי ארצות הברית רואה בדאגה את העסקה בין ישראל וסין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סגן שר החוץ האמריקני אומר כי אין לכרוך בין עסקת מטוס הביון בין ישראל וסין ובין הסיוע שמעניקה ארצות הברית לישראל, כך נמסר מקול ישראל.

יחד עם זאת אמר סגן שר החוץ האמריקני אייזנשדט כי ארצו רואה בדאגה את העסקה בין ישראל וסין. הוא אמר את הדברים על רקע הצעת ההחלטה שאושרה אתמול פה אחד בועדת ההקצבות של הקונגרס, ובה נאמר כי חוק התקציב האמריקני יביע את "דאגת הקונגרס מהעסקה".

עיתון "הארץ" מדווח כי בדיון התברר כי הוועדה מלוכדת בהתנגדותה הנחרצת לעסקת מטוס הביון פאלקון, וכי אפילו חברי קונגרס הידועים כידידי ישראל התבטאו בחריפות נגד ישראל. לפי ההצעה המקורית, תוקפא העברת סכום של רבע מיליארד דולר, שוויה המוערך של העסקה הישראלית-סינית, מהסיוע האמריקני לישראל. ההצעה שאושרה הייתה מתונה יותר,

ראש הממשלה אהוד ברק אמר בראיון לקול ישראל כי הוא מאמין שיימצא פתרון לסכסוך עם ארצות הברית בנושא. "ישנו חוזה שנחתם עוד בזמן הממשלה הקודמת", אמר ברק לקול ישראל, "מדינה אינה מבטלת כלאחר יד הסכמים שהיא חתמה".

ברק אמר כי מתנהל מו"מ בנושא עם האמריקנים. סגן שר הבטחון אפרים סנה, לעומתו, רמז כי מוטב לישראל לוותר על העסקה: "בבחירה בין F16 וגטקעס", אמר סנה לקול ישראל, "ברור מה אנחנו מעדיפים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by