בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בירוקרטיה 
"בירוקרטיה": נשא האיידס שהפך את התביעות למקצוע 

"בירוקרטיה": נשא האיידס שהפך את התביעות למקצוע

 
בירוקרטיה |
 

נשא HIV החליט להפוך את מחלתו למקור פרנסתו העיקרי ותבע בצורה סדרתית עשרות בתי עסק, בעיקר רופאים ובעלי מכוני יופי, בטענה שסירבו לטפל בו, זאת למרות שפעלו לפי הוראות משרד הבריאות. השיטה: הקלטת השיחות וטענה לאפליה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

"מדובר בחולה HIV שהפך את מחלתו למקצוע של ממש", מספרת עורכת הדין רווית סינדלר-הירש על האיש שאת שמו לא ניתן לפרסם, האיש שמצא דרך מקורית במיוחד להתפרנס.

 

באופן אירוני, עצם העבודה שהאיש האלמוני זכאי לאנונימיות מוחלטת בעקבות מחלתו, מאפשרת לו להמשיך ולבצע את אותו עוקץ שוב ושוב ולהפיל בפח ברוב המקרים עשרות רופאי שיניים ומפעילי מכוני יופי, שטוענים כי נפלו קורבן ל"תובע סדרתי".

 

"השיחה שלו היא יזומה ומוקלטת. הנרטיב הבסיסי שנבנה תוך כדי השיחה בעצם מנסה להוביל את הצד השני לסירוב ברור מאוד", סיפר עורך הדין רהב עוז.

 

 
"לא סירבתי לטפל בו", טוען רופא השיניים
 "לא סירבתי לטפל בו", טוען רופא השיניים   צילום: אימג'בנק / Getty Images 
 

ספיר שבה, קוסמטיקאית מאור יהודה סיפרה על שיחת הטלפון הראשונה שקיבלה מהאיש. "קיבלתי טלפון מבחור שהתעניין בטיפולים של הסרת שיער. השיחה המשיכה והוא שאל 'ואם אני נשא HIV, יש עם זה בעיה?'. אמרתי לו שכן, יש עם זה בעיה מכיוון שאני מבחינת הוראות משרד הבריאות לא יכולה לטפל בך".

 

האיש הגיש תביעה נגד שבה בגובה 65 אלף שקלים ונדחה על ידי בית המשפט. אך זה כמובן לא מנע ממנו להמשיך עם העוקץ נגד בתי עסק נוספים.

 

"הגיע אלי מטופל באופן שגרתי, קבע פגישה, הגיע אז פתחו לו תיק. שאלתי למה אין לך חלק מהשיניים, בחזית הקדמית. הוא אמר לי 'אני חולה איידס'. תוך כדי ניגשתי לתיק הרפואי, פתחתי אותו ואמרתי לו שהוא לא הצהיר על זה בשאלון הרפואי אז הוא אמר שהוא פחד שלא נרצה לטפל בו, אז שאלתי אותו 'למה שלא נרצה לטפל בך? אין שום בעיה עם זה'", סיפר ד"ר בכור משיח, רופא שיניים מרמת גן.

 

נגד רופא השיניים התביעה עדיין מתנהלת בטענה כי ד"ר משיח סירב לטפל בו מאחר והוא חולה איידס - טענה אותה דוחה הרופא ואומר כי אין בה כל שחר.

 

אגב, באחת מעשרות התביעות ניתן פסק דין תקדימי ע"י שופטת בית משפט השלום ליאת הר ציון שאומר כי במקרה של תביעה סדרתית מדובר על ניצול לרעה של החוק ועל כן הטענה לאפלייה אינה מחזיקה מים. עו"ד דוד טובול מספר: "השופטת בבית משפט השלום והשופט במחוזי הבינו כי מדובר באדם בתובע סדרתי, וחשוב מכך, שפועל בחוסר תום לב - ועל כן פסקו לטובת מרשי".

 

תגובתו של התובע: "ד"ר משיח נמנע מלטפל בי בשל היותי נשא HIV, ורק לאחר שעמדתי על כך שמדובר באפליה, הוא ביקש אישור רפואי לפיו אין מניעה לטפל בי - אך כאשר האישור הומצא, הוא העביר את הטיפול בי למתמחה במרפאה. היעלה על הדעת שאסכים לבצע שתלים אצל רופא מתמחה שזה עתה קיבל רישיון לעסוק ברפואה? לאור העובדה שלא הייתה בידי הוכחה לכך שד"ר משיח אמר לי שלאחר המצאת האישור הרפואי הוא יטפל בי, נדחתה התביעה נגדו.

 

באשר לגברת שבה: כאשר פניתי אליה ושאלתי, על מנת למנוע ביקור סרק, האם יש מבחינתה מניעה לטפל בנשא HIV, היא אמרה לי שהוראות משרד הבריאות אוסרות על כך. בשל דבריה ולאור העובדה שאין הוראות כאלה, הגשתי נגדה תביעה אשר בסופו של יום נדחתה הואיל והגב' שבה נסמכה על הוראות יצרן האוסר את הטיפול, וזאת בניגוד למה שהיא אמרה לי בטלפון. לאור זאת, תוגש בעת הקרובה תובענה נגד יצרן המכשיר אשר מונע מנשאי איידס טיפול בהיעדר אינדיקציה רפואית להימנעותו. יודגש כי בשני המקרים לא נאמר דבר מצד בית המשפט באשר להיעדר תום לב מצדי".

 

 

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by