בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בחירות 2015 
מכה לליכוד: היועמ"ש דחה על הסף את העתירה נגד קמפיין V15 

מכה לליכוד: היועמ"ש דחה על הסף את העתירה נגד קמפיין V15

 
בחירות 2015 |
 

צו מניעה לא יוצא נגד הארגון שהוגדר על ידי מפלגת השלטון בתור "פרשת העמותות 2" של מפלגת העבודה, בשל סעיף טכני למדי: העובדה שחוק דרכי תעמולה לא חל על פרסומים ברשת האינטרנט. כמו כן, נקבע כי חלק מהפעילויות שאליהן מתייחסת עתירת הליכוד לאו דווקא אסורות על פי החוק. במקביל נדחתה עתירה שהוגשה נגד התמודדות מפלגת ישראל ביתנו, והיועמ"ש מסר "ספק אם יש במסריה כדי להיכנס לגדרי האיסור"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שלט של ארגון "ויקטורי 2015"
 שלט של ארגון "ויקטורי 2015"   צילום: עמוד הפייסבוק של V15 
 
 

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הודיע היום (רביעי) כי דחה על הסף את עתירת מפלגת הליכוד נגד ארגון V15. זאת, מאחר ולפי קביעתו לא חל חוק דרכי תעמולה על פרסומים ברשת האינטרנט.


מלבד זאת, ציין אין בסמכותו של יו"ר וועדת הבחירות להוציא צו מניעה לקמפיין הארגון, הקורא להחלפת השלטון, משום שחלק מהפעילויות שאליהן מתייחסת העתירה אינן אסורות מלכתחילה לפי חוק.


על פי וינשטיין, השאלה אם הפרסומים במסגרת קמפיין "15V" וקמפיין "פרויקט 61" נעשו "מטעם" המפלגות-המשיבות, היא שאלה שיש לבחון על סמך תשתית ראייתית הנוגעת לזיקה בין המפרסם למפלגות המשיבות.

 

 
מסיבת העיתונאים של הליכוד נגד V15
 מסיבת העיתונאים של הליכוד נגד V15   צילום: הליכוד 
 

היועמ"ש ציין כי רק לפני שבוע וחצי הוגשה תלונה בנדון למשטרת ישראל, המעלה טענות דומות לאלה שהועלו במסגרת העתירה. תלונה זו תיבחן בהתאם לאמות המידה המקובלות בדין, בליווי הגורמים הרלוונטיים בפרקליטות המדינה.


מפלגת הליכוד דרשה כזכור לפסול את הקמפיין ואף הגדירה אותו בתור "פרשת העמותות 2" במפלגת העבודה. זאת, בעקבות טענות לפיהן אנשי המפלגה יזמו את הפרסומים ברשת מטעמה, על מנת לערער על לגיטימיות שלטון נתניהו ולקרוא להחלפתו במועמדים חדשים.


זמן קצר קודם לכן דחה היועמ"ש על הסף את העתירה לפסילת התמודדותה בבחירות של מפלגת ישראל ביתנו. זאת, מאחר ולפי קביעתו ספק אם יש במסרים של המפלגה "כדי להיכנס לגדרי האיסור ולהצדיק מתן צו מניעה".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by