בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מיפוי הגנום האנושי יקדם את חקר הסרטן 

מיפוי הגנום האנושי יקדם את חקר הסרטן

 
 
רויטרס

מומחים אופטימיים לקראת התקדמות אפשרית בחקר המחלה שהורגת כחצי מיליון אמריקאים מדי שנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השלמת מיפוי הגנום האנושי תקדם את חקר מחלת הסרטן לרמות חדשות, אמרו השבוע חוקרים ורופאים בארצות הברית. "הדבר יגרום למהפיכה בנושא", אמר דוקטור פרדריק לי, מומחה בעל שם עולמי לסרטן וגנטיקה באוניבסיטת הארוורד.

מחלת הסרטן יכולה להתפתח בכל זמן, בכל רקמה או איבר. זהו תא המתרבה בצורה בלתי נשלטת, ובעל יכולת התפשטות לאיזורים נרחבים בגוף. מלבד כמה יוצאי דופן, השאירה יכולת ההתפשטות של הסרטן את המדע אובד עצות. מעל חצי מיליון אמריקאים צפויים למות השנה מסרטן, ומעל מיליון יחלו בו.

"כלל אין ספק כי זהו רגע מכריע בתולדות הרפואה וחקר מחלת הסרטן בפרט", אומר דוקטור רונלד דה-פינו, אחד החוקרים הראשיים במכון הסרטן בדנה-פרבר. "סרטן הוא הליקוי הגנטי המסובך ביותר העומד בפנינו. הבנת האויב, הבנת הגורמים הגנטיים לתא סרטני, הם הצעדים הראשונים בפיתוח אסטרטגיות רפואיות רציונאליות".

בטקס בוושינגטון אמר נשיא ארצות הברית, ביל קלינטון, כי יכול להיות שהדורות הבאים יכירו את המילה `סרטן` רק בהקשר של מצב הכוכבים. "למדע הגנים תהיה השפעה אמיתית על חיינו", אמר קלינטון, והתייחס לסרטן השד וללוקמיה כמטרות פוטנציאליות לתרופות יעודיות בעידן החדש של חקר המחלה. מדענים סבורים כי יום יבוא והמידע הגנטי של אנשים, בייחוד אלו בעלי הסטוריה של המחלה במשפחותיהם, יאוחסן במקום בטוח, מוכן לאיבחון של גנים שעברו מוטציה, ובכך לשנות את מוצרי הגנים - הפרוטאין המכוון את פעולות גופינו. "כולנו נרגשים לקראת הפוטנציאל הטמון בשימוש במידע הגנטי במגוון דרכים לאיבחון מוקדם של סרטן, הערכה טובה יותר של סיכויי החולים ובחירת שיטות הטיפול".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by