בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק: קלינטון |יקבע מתי תכונס| פסגה משולשת 

ברק: קלינטון |יקבע מתי תכונס| פסגה משולשת

 
 
חדשות נענע 


לאחר פגישתו עם מזכירת המדינה האמריקאית אמר ברק כי האמריקאים מכירים את עמדות הפלסטינים טוב מכולם; מוקדם יותר סוכם כי צוותים של ישראל והפלסטינים יפגשו בוושינגטון ויבחנו האם בשלו התנאים לקיום פסגה

 
 
 
 
 
 
 
 
 


ראש הממשלה, אהוד ברק, אומר הערב (רביעי) לאחר פגישתו עם מזכירת המדינה האמריקאית, מדליין אולברייט, כי לדעתו ארצות הברית מבינה את האינטרסים של ישראל בכל מצב. ברק הוסיף כי האמריקאים הם שמכירים את דרישות הפלסטינים טוב יותר מכולם ולכן הנשיא קלינטון הוא שיקבע האם בשלו התנאים לכינוס הפסגה המשולשת. "אנחנו נשמח להשתתף בפסגה כזו", אמר ברק.

ברק אמר כי רק בפסגה משולשת תהיה התקדמות רצינית. את השיחות בערוצים השונים המתנהלים היום כינה ברק "ניסיונות להבין אחד את השני". ברק חזר ואמר כי הוא בטוח שכשיוסג הסכם עם הפלסטינים הוא יאושר ברוב גדול על ידי העם ואפילו המתנחלים יתמכו בו.
 
 
בצהרים נפגשה אולברייט עם יושב ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, אולברייט לא הצליחה לחלץ מערפאת הסכמה על כינוס פסגה משולשת אולם הוחלט כי צוותים ישראלים ופלסטינים יפגשו בוושינגטון אחרי ה-4 ביולי ויבדקו האם בשלו התנאים לכינוס הפסגה.
 
גורם מדיני בכיר אומר הערב (רביעי) לגלי צה``ל כי בשנה האחרונה לא גילה יאסר עפאת כל גמישות במשא ומתן בין ישראל לפלסטינים, וכמעט שלא גילה בפני ישראל עמדה מהותית באחד מהנושאים שעומדים על הפרק. אותו גורם הוסיף גם ראש הממשלה ברק לא העביר לעראפת מסרים מהותיים אולם שרים מטעמו עשו זאת.

לדברי הגורם, ראש הממשלה ברק, מעריך כי עראפת יכול לערוך וויתורים משמעותיים רק במיסגרת וועידת פיסגה ולא לפני כן. הגורם המדיני הדגיש כי ברק בחר להגמיש כבר עכשיו את עמדתו, כיוון שלהערכתו במיבנה החברה הישראלית עמדת הפתיחה במשא ומתן צריכה להיות קרובה לעמדת הסיום.
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by