בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
גם להן מגיע 
הכירו את הירוקים: פתרונות סביבתיים, גם נגד הגרעין האיראני 

הכירו את הירוקים: פתרונות סביבתיים, גם נגד הגרעין האיראני

 
גם להן מגיע |
 

מפלגת הירוקים נוסדה בשנת 1997, מיד אחרי אסון המכביה. האסון שנגרם, כתוצאה מהזיהום במי הירקון דחף את מקימי המפלגה לעשות מעשה וללחום למען הסביבה. "תשעים אחוז מן החלטות שמתקבלות בישראל יש השפעה על הסביבה: נושאי תחבורה, תכנון עירוני, אנרגיה טבע, תעשייה, בריאות, חקלאות, רווחת בעלי חיים ועוד", אומרים במפלגה ומציעים פתרון יצירתי וירוק גם לבעיית הגרעין האיראני • על המפלגות הרחוקות מהעין הציבורית ומאחוז החסימה, כתבה שלישית בסדרה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לוגו מפלגת הירוקים
 לוגו מפלגת הירוקים   צילום: יח"צ 
 
 

מחאת הקוטג' מזווית אחרת: את אנשי מפלגת 'הירוקים', המחיר שאנו משלמים על מזון מעניין, אך הוא לא בראש סדר העדיפויות. המחיר שמשלמות הפרות על הקוטג' חשוב להם הרבה יותר. "מה שמעניין אותנו באמת זה המחיר שמשלמות הפרות במשקי החלב, ענף החלב זקוק לשינוי והשינוי הזה חייב להתחיל מהפסקת הניצול הנורא של הפרות במשקי החלב", טוען דרור עזרא, חבר המפלגה

 

"הירוקים" נוסדה בשנת 1997, לאחר אסון המכביה שגבה את חייהם של ארבעה ספורטאים אוסטרלים. מימיו המזוהמים של הירקון, שגרמו למוות ולפציעות החמורות, הדליקו במוחם של הפעילים הסביבתיים את הרעיון להתאגד ולהשפיע על מדיניות הממשלה.

 

"כל העולם המערבי מתקדם בנושאי הסביבה בזכות מפלגות ירוקים ומדינת ישראל נסוגה", מסביר עזרא שמציין כי לרובן המוחץ של ההחלטות בכנסת, השפעה סביבתית מכרעת. " היום במעגל מקבלי החלטות בממשלה ובכנסת מיוצגים כל מיני קבוצות אינטרסים וכתוצאה מכך שהאינטרסים הירוקים לא מיוצגים וההחלטות שמתקבלות הן גורעות ופוגעות בסביבה", מסביר המועמד.

 

 
עו"ד עמיר מלצר ראש רשימת הירוקים לכנסת
 עו"ד עמיר מלצר ראש רשימת הירוקים לכנסת   צילום: מפלגת הירוקים 
 

המאבקים המוצלחים הבולטים של המפלגה כוללים את הפסקת השימוש במזוט המזהם בתחנת הכוח רידינג, מניעת בניה בפארק הירקון ומניעת בניית תחנת הכוח הפחמית באשקלון. "האג'נדה שלנו ברורה, אנחנו לא בכיס של אף קבוצת אינטרסים ואנחנו מתכוונים לקדם בכנסת שורה של נושאים המשפעים על כל אחת ואחד מאיתנו ביומיום", מבטיחים במפלגה.

 

"הירוקים" היא מפלגה המיוצגת ברוב הרשויות המוניציפליות בישראל, אך כעת מתכננים בתנועה לעשות את המעבר לליגה של הגדולים ולהיכנס לכנסת. "מן הניסיון שלנו הפוליטיקה הארצית משפיעה על כל אחת ואחד מאיתנו. ההשפעה של מקבלי החלטות בממשלה היא קריטית ולכן אנחנו מנסים להגיע למוקדי השפעה בכנסת ובממשלה", מסבירים במפלגה.

 

 

 
נשיא איראן, חסן רוחאני, בביקור בכור בבושהר
 נשיא איראן, חסן רוחאני, בביקור בכור בבושהר   צילום: ללא קרדיט 
 
 

• השאלון: מה עמדותיכם בנושאים שבלב הדיון הציבורי

מי השמות הכי אטרקטיביים ברשימה שלכם?

מספר 2 ברשימת הירוקים דר' ראול רודריגז הוא אחד הרופאים המובלים בישראל בנושא רופא טבעונית, הוא אחת הקולות הבלוטים בישראל בנושא הנזקים הבריאותיים של חלב.


כיצד בכוונתכם לעבור השנה את אחוז החסימה?

אנחנו נציג את עצמנו בכל פורום שנוכל, אנחנו מקווים שתפיסת העולם שלנו תניעה אנשים לשכנע את מכריהם להצביע לירוקים. אנחנו מקווים שלמרות שהמשאבים המוגבלים שלנו נצליח להגיע לתודעה של כמה שיותר אנשים.


עם מי הייתם מעדיפים לשבת בממשלה, עם נתניהו או הרצוג?

אם נכנס לכנסת אנחנו נתמוך במועמד שיענה בצורה הטובה ביותר ליוזמות הסביבתיות שלנו.


מי חבר הכנסת הנערץ עליכם?

ח"כ מרדכי וירשובסקי ז"ל שהיה אחד האנשים הנדירים בפוליטיקה הצליח להשפיע רבות למרות מגבלות היה במשך שנים חלק מרכזי ממפלגת הירוקים וכולנו ללמדנו ממנו רבות.


איזה מנהיג היסטורי מהארץ או מהעולם הייתם רוצים לפגוש?

בן גוריון, היה חזון לרתום את השמש לפתור את בעיות האנרגיה של ישראל. בשנת 1952 הוא קיבל החלטה לחייב כל בית בישראל להשתמש באנרגית שמש לחימום מים. החלטה שהפכה את ישראל במשך שנים למדינה המובילה בניצול אנרגית שמש. לצערנו מדינת ישראל זנחה את השימוש באנרגית השמש והיום מדינת ישראל מפגרת בהרבה אחרי מדינות המערב בנושא


מה לדעתכם צריך לעשות כדי לעצור את הגרעין האיראני?
הכוח של המשטר באירן נובע מן מאגרי הנפט והגז שלהם, מדינת ישראל צריכה להיות חלוצה בפיתוח שימוש באנרגיה חלופיות, כמו אנרגיית שמש. שרוב העולם לא יהיה זקוק לנפט האירני אז היכולת של המשטר באירני להזיק לישראל ולדכא את אזרחי אירן תקטן.


כמה צריך לעלות גביע קוטג'?
מה שמעניין אותנו באמת זה המחיר שמשלמות הפרות במשקי החלב, ענף החלב זקוק לשינוי והשינוי הזה חייב להתחיל מהפסקת הניצול הנורא של הפרות במשקי החלב.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by